مشاهده مطلبمشاوره فروش
مشاهده مطلبفروش اقساطی محصولات فونیکس

اولین خودرو جهان مجهز به ایربگ جانبی و پرهزینه ترین پروژه صنعتی سوئد!

۳ دهه بعد از معرفی، ولوو ۸۵۰ همچنان یکی از جذاب ترین محصولاتی است که به صنعت بین المللی خودرو معرفی شده است. امروز قرار نیست از یک صفر کیلومتر مدل روز صحبت کنیم اما از خودرویی می گوئیم که همچنان سواری فوق العاده ای دارد و می تواند تحسی

ن شما را همراه داشته باشد.

ولوو ۸۵۰ اولین بار در سال ۱۹۹۱ معرفی شد؛ سریع، ایمن و یک جعبه راحت که روی شاسی سوار شده بود. ولوو ۸۵۰ در اوائل دهه ۹۰ میلادی، پرهزینه ترین پروژه صنعتی سوئد بود.

از خلاقیت هایی که با ولوو ۸۵۰ ارائه شد می توان به شاسی پیشرفته، پیشرانه جدید ۵ سیلندر و سیستم های ایمنی جدید اشاره کرد.

 

فروش ویژه محصولات فونیکس (نقدی | اقساطی)

شرایط فروش ویژه محصولات فونیکس | مدت و تعداد محدود | با شرایط متنوع نقدی و اقساطی | همین الان تماس بگیرید

تماس مستقیم

 

ولوو ۸۵۰ جایگزین خانواده ۲۴۰ شد و در کشورهای سوئد، بلژیک، کانادا، اندونزی و فیلیپین مونتاژ شد. این خودرو تا سال ۱۹۹۶ در لیست فروش ولوو قرار داشت تا اینکه جایگزین های آن یعنی مدل های اس۷۰ و وی۷۰ از راه رسیدند.

در سال ۱۹۹۲، ولوو ۸۵۰ به بازار آمریکا نیز راه یافت و البته اولین مدل محور جلو ولوو در تاریخ این کمپانی بود که وارد بازار آمریکا شده بود. این خودرو همچنین حق ثبت اختراع برای بوش های محور عقب که زیر کمپرس فشرده می شدند و فرمان پذیری عقب را نیز به دست آورد.

ولوو ۸۵۰ همچنین دارای نوآوری هایی در زمینه ایمنی در برخورد از پهلو و ساختار خودتنظیم قرقره کمربند ایمنی بود. در واقع، ولوو ۸۵۰ اولین خودرو جهان مجهز به ایربگ های جانبی بود.

 

فروش ویژه محصولات ام وی ام (نقدی | اقساطی)

فروش ویژه محصولات ام وی ام | نقدی و اقساطی | اقساط ۶۰ ماه | مدت و تعداد محدود | همین الان تماس بگیرید

تماس مستقیم

 

این خودرو ۴ ستاره ایمنی موسسات مرتبط با ایمنی خودرو در آمریکا را به دست آورد.

همانطور که اشاره کردیم، در بخش پیشرانه ولوو ۸۵۰ از تپنده ۵ سیلندر استفاده شد که البته تریم های متنوعی را شامل می شود. نمونه های توربوشارژ تا ۲۵۰  اسب بخار خروجی داشتند. نمونه ۲.۵ لیتری دیزل هم جز گزینه ها بود.

در بخش جعبه دنده نیز ۳ مدل ۵ سرعته دستی و یک مدل ۴ سرعته اتوماتیک روی تریم های مختلف با توجه به سال تولید نصب و استفاده شد.

این ولوو یکی از بهترین نمونه های زمان خود در زمینه سیستم تعلیق، پایداری و فرمان پذیری نیز بود.

ولوو مجموعا ۷۱۶۹۰۳ دستگاه از خانواده ۸۵۰ را در جهان به فروش رساند. از این تعداد، برابر با ۲۰۳۹ دستگاه مجهز به سامانه تمام چرخ محرک بودند و تنها ۳۰۹ دستگاه نمونه فرمان سمت راست تولید شد./عصرایران


ثبت نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *