مشاهده مطلبمشاوره فروش
مشاهده مطلبفروش اقساطی محصولات فونیکس

اولین شلبی ماستنگ الکتریکی؛ شروعی متفاوت با مک-ئی

نام فورد، ماستنگ و شلبی ترکیبی است که نمی توان به هیچ عنوان آن را وارد فرایند جداسازی کرد! شلبی افتخاری تکرارنشدنی برای ماستنگ است که حضور لوگوی آن روی بدنه یک فورد ماستنگ به مفهوم اوج ویژگی ها و توانمندی های این خودرو خواهد بود.

اکنون مجموعه شلبی به مناسبت صدمین سال تولد شلبی مجموعه آپشن جذابی را معرفی کرده که البته نصب آن فقط محدود به ۱۰۰ دستگاه خواهد بود.

به شلبی ماستنگ مک-ئی جی تی سلام کنید! زیرا با اولین خودروی الکتریکی شلبی ملاقات می کنیم، این مورد بیشتر از آن جهت جای تعجب دارد که ماستنگ های شلبی را با غرش بلند پیشرانه های آنها می شناسیم اما یک الکتریکی چگونه می تواند یک شلبی هم باشد؟!

طبیعتا بیشتر تغییرات مک-ئی نسخه شلبی را باید از منظر زیباشناختی مورد بررسی قرار دهیم. استفاده سنگین از فیبرکربن بخش مهمی از کار را تشکیل داده است. درپوش جدید محفظه موتور نیز کاملا فیبرکربنی شده و با نمونه استاندارد تفاوت دارد. به این لیست کربنی باید جلوپنجره، رکاب جانبی، قاب آینه ها و اسپلیتر جلو را هم اضافه کنید.

رینگ های اختصاصی شلبی نیز بخش دیگری از داستان است. این رینگ ها هر کدام حدود ۱.۸ کیلوگرم در مقایسه با رینگ های استاندارد ماستنگ مک-ئی سبک تر هستند. به عبارت دیگر، شلبی با استفاده از پنل های فیبرکربن تا توانسته وزن این ماستنگ را کاهش داده است. متاسفانه، کمپانی به عدد نهایی مهندسی وزن اشاره ای نکرده است.

شلبی ماستنگ مک-ئی جی تی

ارتفاع شلبی ماستنگ مک-ئی در مقایسه با نسخه استاندارد کاهش یافته اما جزئیات این تغییر ارتفاع نیز هنوز مورد اشاره کمپانی قرار نگرفته است.

شلبی از یک شبیه ساز صوتی پیشرفته برای بازسازی صدا پیشرانه احتراقی ۸ سیلندر استفاده می کند تا این ماستنگ نیز غرش های شلبی را از دست ندهد. شلبی جی تی۵۰۰ معروف خواننده اصلی این اثر است که صدای ضبط شده پیشرانه آن در شرایط مختلف، به مک-ئی انتقال یافته است.

قیمت پکیج شلبی برای ماستنگ مک-ئی جی تی از ۲۷۴۸۸ دلار آغاز می شود./عصرایران


ثبت نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *