مشاهده مطلبمشاوره فروش
مشاهده مطلبپیج آپشن

کوروت ئی-ری ؛ فرمول ارزان شورولت برای یک شروع آتشین!

کوروت یکی از مهم ترین برندهای خودرویی آمریکا و همچنین صنعت بین المللی خودرو است که از دهه 50 میلادی تا کنون نسل ها و مدل های مختلفی از آن روانه بازار شده است.

این روزها با معرفی ئی-ری 2024 بار دیگر مخاطبان کوروت فرصت این را به دست آورده اند تا یک عضو جدید و فناورانه از کوروت را ملاقات کنند. این نامگذاری شباهت زیادی به کوروت افسانه ای استینگری دارد اما استفاده از کلمه E خبر از تغییرات جدید در پیشرانه غران این کوروت می دهد.

شورولت کوروت ئی-ری مجهز به پیشرانه هیبریدی است که ترکیبی از تپنده 8 سیلندر 6.2 لیتری و تک موتور الکتریکی است. این قلب الکتریکی برابر با 160 اسب بخار و 169 نیوتن متر را وارد چرخه عملکرد خودرو می کند تا مجموع خروجی برابر با 655 اسب بخار و گشتاور 807 نیوتن متر باشد.

انرژی مورد نیاز موتور الکتریکی از بسته باتری 1.9 کیلووات ساعت لیتیم-یون تامین می شود. برد حرکتی خودرو در حالت الکتریکی کامل فقط 5 کیلومتر با سرعت 72 کیلومتر برساعت است.

برچسب پایه کوروت ئی-ری برابر با 107 هزار دلار است.

کوروت ئی-ری رکورد بسیار چشمگیر 2.5 ثانیه را برای شاخص صفر تا 96 کیلومتر در اختیار دارد. با این رکورد، کوروت بسیار از رقبای قدرتمند خود از جمله بوگاتی شیرون ، اکورا و فراری را به چالش می کشد که در مقام مقایسه قیمت های چند برابری دارند.

اما راز این رکورد موفق به سیستم لانچ کنترل هوشمند الکتریکی مربوط می شود که با فشار پدال حدود 1393 نیوتن متر گشتاور چرخ های جلو را به چرخش در می آورد و موتور الکتریکی هماهنگ با پیشرانه بنزینی عمل می کند تا سرعت ئی-ری به 241 کیلومتر بر ساعت برسد. در این مرحله موتور الکتریکی از مدار خارج می شود و کوروت تنها با پیشرانه بنزینی به کار خود ادامه می دهد.

کوروت ئی-ری با توجه به سیستم پیشرفته تورک وکتورینگ خود که براساس سیستم ترمز عمل می کند و همچنین سیستم تعلیق اسپرت، در پیچ ها عملکردی عالی دارد. اینجا کاملا می توان عملکرد سیستم تمام چرخ محرک الکتریکی را درک کرد.

سیستم ترمز در محور جلو مجهز به کالیپر 6 پیستونه و در محور عقب 4 پیستونه کربن سرامیک است. لاستیک های جلو 275 و عقب در اندازه 345 روی خودرو نصب هستند.

فضای داخل کابین کوروت ئی-ری تفاوت خاصی با کوروت سی8 استاندارد ندارد. از فناورانه ها نیز باید به نمایشگر اصلی 12 اینچی لمسی با نرم افزار جدیدتر که درک دقیق تری از نقشه های گوگل دارد، اشاره کنیم.

در بخش جعبه دنده کوروت ئی-ری از نمونه 8 سرعته دوکلاچه استفاده شده است. شاخص مصرف سوخت برای 100 کیلومتر رانندگی در شهر 14.7 لیتر، در بزرگراه 9.8 لیتر و در حالت ترکیبی 12.4 لیتر گزارش شده است. بیشینه سرعت نیز 290 کیلومتر برساعت است./عصرایران


ثبت نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *