تیگو 8 پرومکس
تیگو 8 پرومکس
تیگو 8 پرومکس
تیگو 8 پرومکس
تیگو 8 پرومکس
تیگو 8 پرومکس
تیگو 8 پرومکس
تیگو 8 پرومکس
تیگو 8 پرومکس
تیگو 8 پرومکس
بررسی اجمالی خدمات خودرو

تیگو ۸ پرو مکس به‌عنوان لوکس‌ترین محصول برند فونیکس، با موتور قدرتمند و بهره‌گیری از سیستم دو دیفرانسیل، یکی از محبوب‌ترین محصولات بازار است. این خودرو توانسته ترکیب مناسبی از امکانات رفاهی و ایمنی، فضای داخلی بزرگ و جذاب و توانایی‌های حرکتی را ارائه کند. به همین دلیل جزو محبوب‌ترین خودروهای بازار در کلاس خود است. در این بخش به بررسی جامع تیگو ۸ پرو مکس می‌پردازیم.

 

مشخصات تیگو ۸ پرو مکس

تیگو ۸ پرو مکس یک کراس‌اوور بزرگ با سه ردیف صندلی است و به این ترتیب می‌تواند تا ۷ سرنشین را در خود جای دهد. از نظر ابعاد، با طول بیش از ۴.۷ متر، عملا هم سایز بعضی از شاسی‌بلند‌های بازار است و با فاصله محوری ۲.۷ متر، می‌تواند فضای کافی برای سرنشینان را فراهم کند.

بر روی این خودرو یک موتور کاملا جدید نصب شده است که در حال حاضر، عنوان قوی‌ترین موتور در بین محصولات تولید شده در ایران را از آن خود می کند. موتور این خودرو با دو لیتر حجم، می‌تواند ۲۵۴ اسب بخار قدرت و ۳۹۰ نیوتون متر گشتاور تولید کند. قدرت موتور از طریق یک گیربکس دو کلاچه خیس (غوطه‌ور در روغن) به چرخ‌ها منتقل می‌شود.

 

یکی از اصلی‌ترین مشخصات تیگو ۸ پرو مکس، بدون شک سیستم انتقال قدرت آن است، جایی که برخلاف بسیاری از رقبا، تیگو ۸ پرو مکس به سیستم چهارچرخ محرک AWD مجهز شده است. به این ترتیب قدرت موتور این خودرو بسته به شرایط جاده، می‌تواند به محور جلو و عقب یا هر دو محور برسد. این سیستم بسیار هوشمند است و به‌خوبی می‌تواند مطابق شرایط مسیر، خود را تنظیم کند اما در عین حال راننده نیز می‌تواند از طریق تنظیم حالت رانندگی، تا حدی کنترل این سیستم را در اختیار بگیرد.

 

شتاب تیگو ۸ پرو مکس به‌صورت رسمی معادل ۷.۸ ثانیه اعلام شده است که برای خودرویی که در کلاس کراس‌اوور‌های بزرگ قرار دارد عدد مناسبی است. البته این عدد با بنزین استاندارد و حضور راننده حرفه‌ای و در سطح دریا اندازه‌گیری شده است اما در تست‌هایی که در تهران بر روی این خودرو انجام شده هم با رسیدن به اعدادی در محدوده ۸.۵ ثانیه، همچنان خودروی بسیار سریعی است. به این ترتیب می‌توان گفت شتاب و چابکی، یکی از مشخصات تیگو ۸ پرو مکس به‌ویژه در مقایسه با رقبای آن در بازار ایران است.

 

سیستم تعلیق تیگو ۸ پرومکس در جلو از نوع مک فرسون و در عقب از نوع چند اتصاله است که ترکیب راحتی و پایداری را برای این خودرو ایجاد می کند. ترمزها در هر چهار چرخ دیسکی و خنک شونده هستند تا توقف در هر شرایط، ایمن باشد ضمن آنکه با ABS هم پشتیبانی می‌شوند. به‌علاوه سیستم ترمز کمکی برای مواقع اضطراری نیز بر روی آن نصب شده است.

 

مشخصات فنی تیگو ۸ پرو مکس

اصلی‌ترین ویژگی در مشخصات فنی تیگو ۸ پرو مکس، بدون شک موتور آن است، جایی که این کراس‌اوور بزرگ، می‌تواند عنوان قوی‌ترین خودرو بازار ایران را از آن خود کند.

موتور این خودرو می‌تواند با حجم ۲ لیتر به دلیل بهره‌گیری از جدیدترین فناوری‌ها، ۲۵۴ اسب بخار قدرت تولید کند. در کنار قدرت بالا و شاید مهم‌تر از آن، گشتاور تولید شده توسط این موتور است، جایی که با گشتاور ۳۹۰ نیوتون متر، این موتور می‌تواند کشش بسیار خوبی در جاده داشته باشد. این موتور کاملا جدید است و تولید آن به‌تازگی آغاز شده و قرار است در آینده بر روی بعضی دیگر از محصولات چری نیز نصب شود.

 

قدرت موتور این خودرو از طریق یک گیربکس دو کلاچه پیشرفته منتقل می‌شود. این گیربکس ۷ سرعته است و صفحات کلاچ آن در روغن غوطه‌ور هستند. به این ترتیب گیربکس تیگو ۸ پرو مکس، مشکلی در زمینه گرم شدن در ترافیک‌های سنگین نخواهد داشت. این گیربکس تعویض دنده‌های سریعی دارد و به‌علاوه می‌تواند بخش زیادی از نیرو را بدون اتلاف منتقل کند. گیربکس این خودرو توانایی بالایی در تحمل فشار دارد و به‌راحتی می‌تواند گشتاور تا ۴۰۰ نیوتون متر را تحمل کند.

 

یکی دیگر از بخش‌های جذاب و مهم مشخصات فنی تیگو ۸ پرو مکس، سیستم انتقال قدرت تیگو ۸ پرومکس است. بازار خودرو ایران سال‌ها است با انواع کراس‌اوور‌های تک دیفرانسیل (دیفرانسیل جلو) آشنا است اما همیشه کمبود یک کراس‌اوور دو دیفرانسیل در بازار وجود داشت و این دقیقا جایی است که Tiggo 8 Pro Max قرار گرفته است. این خودرو از ساختار دو دیفرانسیل بهره می‌برد و به این ترتیب نیروی موتور به هر چهار چرخ آن می‌رسد. استفاده از ساختار AWD باعث می‌شود خودرو به‌خوبی بتواند انتقال نیرو را به چرخ‌ها کنترل کند ضمن آنکه میزان گشتاور منتقل شده به هر محور، به‌صورت الکترونیکی و برحسب شرایط مسیر کنترل می‌شود.

 

 

موتور تیگو ۸ پرو مکس

به‌عنوان بخشی از مشخصات فنی تیگو ۸ پرو مکس، بررسی دقیق‌تر را از موتور این خودرو آغاز می‌کنیم، جایی که موتور تیگو ۸ پرو مکس با استفاده از جدیدترین فناوری‌های صنعت خودرو می‌تواند قدرت و گشتاور بالا و مصرف سوخت مناسب را در اختیار راننده قرار دهد.

 

حجم موتور تیگو ۸ پرو مکس معادل ۲ لیتر است اما می‌تواند به‌راحتی ۲۵۴ اسب بخار قدرت تولید کند. به این ترتیب نسبت قدرت به حجم این موتور بیش از ۱۲۵ اسب بخار به ازای هر لیتر حجم موتور است که رقم بسیار خوبی در قیاس با رقبای بین‌المللی است. به‌علاوه موتور این خودرو می‌تواند ۳۹۰ نیوتون متر گشتاور تولید کند. این گشتاور بالا کمک می کند خودرو کشش بسیار خوبی داشته باشد و به‌عنوان مثال در مسیرهای شیب‌دار و باوجود ظرفیت کامل بار، به‌راحتی حرکت کند.

 

برای رسیدن به این قدرت و گشتاور، مهندسان چری در گام اول از سیستم تزریق مستقیم سوخت GDI استفاده کرده‌اند. به این ترتیب پاشش سوخت در این موتور به‌جای آنکه توسط انژکتور و در منیفولد هوا باشد، مستقیما و با فشار بسیار زیاد به داخل محفظه احتراق است. در این حالت، سوخت به‌جای آنکه به‌صورت قطرات کوچک وارد موتور شود، به شکل پودر شده به موتور می‌رسد. علاوه بر این، به کمک این سیستم می‌توان سوخت را در زمان درست و در مرحله تراکم وارد موتور کرد. به این ترتیب کارآیی سوخت افزایش پیدا می کند و از هر واحد بنزین، می‌تواند قدرت بیشتری گرفت.

 

در کنار تزریق مستقیم سوخت، موتور تیگو ۸ پرو مکس از توربو شارژر و اینترکولر نیز استفاده می کند. به این ترتیب می‌توان هوا را قبل از ورود به موتور فشرده و خنک کرد تا موتور بتواند هوای بیشتری دریافت کند. ترکیب سوخت و هوای بیشتر باعث می‌شود موتور بتواند از یک حجم ثابت، قدرت بیشتری تولید کند.

 

تولید گشتاور بالا در دورهای پایین

همان‌طور که گفتیم، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های موتور تیگو ۸ پرو مکس، تولید گشتاور بالا است. گشتاور موتور این خودرو معادل ۳۹۰ نیوتون متر است که آن را در حد بهترین موتورهای جهان قرار می‌دهد. این گشتاور بالا را به‌سادگی می‌توان به‌عنوان کشش خودرو در نظر گرفت، جایی که Tiggo 8 Pro Max بر روی جاده، با فشار مختصر بر روی پدال گاز می‌تواند حتی با ظرفیت کامل، به‌خوبی از سایر خودروها سبقت بگیرد.

 

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم موتور این خودرو، تولید حداکثر گشتاور در دورهای موتور پایین است. در تیگو ۸ پرو مکس، حداکثر گشتاور در دور موتور ۱۷۵۰ به دست می‌آید. به این ترتیب راننده حتی در دورهای موتور زیر ۲۰۰۰ نیز کشش کامل موتور را در اختیار دارد. این یک مزیت بزرگ است چراکه به راننده کمک می کند بدون آنکه نیاز به فشار زیاد بر روی موتور باشد، از حداکثر کشش موتور خودرو استفاده کند.

 

گیربکس تیگو ۸ پرو دو دیفرانسیل

به‌عنوان بخشی دیگر از مشخصات فنی تیگو ۸ پرو مکس، باید گیربکس این خودرو را نیز بررسی کنیم چراکه در کنار موتور، گیربکس این خودرو نیز نقش مهمی در توانایی‌های حرکتی آن دارد. گیربکس تیگو ۸ پرو مکس، یک گیربکس اتوماتیک دو کلاچه تر (خیس یا غوطه‌ور در روغن است) که ۷ دنده جلو دارد.

 

مزیت بزرگ استفاده از گیربکس دو کلاچه، تعویض سریع‌تر دنده‌ها است ضمن آنکه در این گیربکس، اتلاف نیرو بسیار کمتر از سایر انواع گیربکس‌های اتوماتیک است و قدرت بیشتری از موتور به چرخ‌ها می‌رسد. به‌علاوه با توجه به اینکه کلاچ‌های گیربکس این خودرو، در روغن غوطه‌ور هستند، مشکلی از نظر گرم شدن گیربکس در استفاده‌های طولانی مدت و در ترافیک‌های شهری وجود ندارد.

 

علاوه بر وضعیت اتوماتیک، امکان تعویض دستی گیربکس تیگو ۸ پرو دو دیفرانسیل نیز وجود دارد. به این ترتیب راننده می‌تواند در صورت نیاز، تعویض دنده‌ها را کنترل کند. این کار هم از طریق اهرم تعویض دنده و هم از طریق شیفتر‌های پشت فرمان ممکن است. البته معمولا نیازی به این کار نیست چراکه گیربکس عملکرد هوشمندی دارد و برحسب نیاز راننده، می‌تواند تعویض دنده‌ها را به‌خوبی کنترل کند. به این ترتیب، در زمان حرکت با سرعت آرام، تعویض دنده‌ها در دورهای پایین انجام می‌شود تا مصرف سوخت کنترل شود. در مقابل اگر بخواهید رانندگی سریعی داشته باشید، با فشردن بیشتر پدال گاز، تعویض دنده‌ها دیرتر انجام می‌شود تا دور موتور بالاتر برود. به‌علاوه از طریق تنظیم حالت‌های رانندگی نیز می‌توان کارکرد گیربکس را کنترل کرد.

 

تغییر وضعیت دنده‌ها در گیربکس این خودرو به‌صورت برقی است. به این ترتیب ارتباط مکانیکی میان سر دنده و گیربکس وجود ندارد و همه چیز بر اساس ارسال پالس‌های الکترونیکی کنترل می‌شود. به کمک این سیستم، تغییر وضعیت تنها با حرکت اندکی در دسته دنده اتفاق می‌افتد و نیازی به حرکت زیاد دسته دنده نیست.

 

سیستم انتقال قدرت تیگو ۸ پرو مکس

همان‌طور که قبلا اشاره کردیم، تیگو ۸ پرومکس از ساختار AWD استفاده می کند و به این ترتیب خودرویی دو دیفرانسیل یا چهارچرخ محرک است. این یک مزیت بزرگ برای این خودرو است چراکه این ویژگی در سایر رقبای آن در بازار ایران دیده نمی‌شود. به‌علاوه با ساختار AWD، این خودرو اکنون می‌تواند به‌راحتی با کراس‌اوور‌های وارداتی بازار ایران هم رقابت کند.

 

در سیستم AWD این خودرو، نیرو به‌صورت هوشمند میان دو محور تقسیم می‌شود. تقسیم نیرو برحسب وضعیت جاده، سرعت خودرو، کشش هر چرخ و البته تنظیماتی رانندگی است که توسط راننده انتخاب شده است. در حالت عادی، نیرو به محور جلو می‌رسد تا مصرف سوخت کاهش پیدا کند. اما در صورتیکه به دلیل لغزندگی سطح، چرخ‌های جلو کشش خود را از دست بدهند، سیستم به‌صورت هوشمند و بدون نیاز به دخالت راننده، نیرو را بین محور جلو و عقب تقسیم می کند.

 

استفاده از سیستم AWD در تیگو ۸ دو دیفرانسیل باعث می‌شود این خودرو بتواند در سطوح لغزنده مانند زمین‌های برفی، زمین‌های یخزده، گل و لای، شن و همین‌طور سطوح بارانی، عملکرد بهتری داشته باشد. به‌علاوه استفاده از این سیستم، باعث می‌شود کنترل خودرو برای راننده آسان‌تر شود و ریسک انحراف خودرو را نیز کاهش می‌دهد. در کنار این‌ها، سه حالت رانندگی ویژه (علاوه بر حالت‌های رانندگی در شهر) شامل رانندگی در گل و لای، رانندگی در برف و رانندگی در شرایط آفرود نیز برای این خودرو در نظر گرفته است که راننده با انتخاب آن‌ها می‌تواند تنظیمات اختصاصی هر وضعیت را فعال کند.

 

داخل تیگو ۸ پرو مکس

در کنار طراحی ظاهری و ابعاد بزرگ بدنه و امکانات رفاهی و ایمنی، آنچه بیش از همه باعث جذابی این خودرو می‌شود، بدون شک داخل تیگو ۸ پرو مکس است، جایی که ترکیبی از فناوری و رفاه برای راننده و سرنشینان فراهم شده است.

 

با توجه به ابعاد بدنه، داخل تیگو ۸ پرو مکس بزرگ و جادار است و سرنشینان جلو و عقب از فضای کافی برخوردار هستند. کابین تیگو ۸ پرو مکس از چرم قهوه‌ای روشن پوشیده شده است و این چرم را می‌توان روی صندلی‌ها، داشبورد و رودری‌ها دید. استفاده از این چرم باعث می‌شود کابین نمای لوکسی داشته باشد. در بخش‌هایی از داخل تیگو ۸ پرو مکس، از جمله بخش‌های بالایی داشبورد و رودری‌ها، شاهد پوشش مشکی رنگ هستیم و همچنین طرح آلومینیوم برس خورده نیز بر روی درها وجود دارد. مجموع این عوامل باعث می‌شود کابین تیگو ۸ پرو مکس کاملا لوکس به نظر برسد. به‌علاوه استفاده از چرم رنگ روشن باعث شده فضای داخلی کابین کاملا بزرگ و جادار به نظر برسد.

 

دو صفحه نمایش بزرگ به هم چسبیده از مقابل راننده تا میانه داشبورد، اطلاعات لازم برای خودرو را به نمایش می‌گذارند ضمن آنکه از همین طریق امکان انجام تنظیمات وجود دارد. تنظیمات سیستم تهویه هم از طریق یک نمایشگر لمسی در پایین داشبورد انجام می‌شود. کنسول میانی بزرگ و شکلی است و پوشش براق روی آن، به لوکس بودن بیشتر داخل تیگو ۸ پرو مکس کمک می کند. بخشی از کلیدهای اصلی خودرو در میانه داشبورد نصب شده‌اند اما بیشتر تنظیمات را به‌راحتی می‌توان از طریق صفحه نمایش لمسی وسط انجام داد. به‌علاوه استفاده از سیستم فرمان صوتی نیز کمک بزرگی است تا بدون نیاز به لمس کلیدها و صفحه نمایش، بتوانید بخش‌های مختلف خودرو را کنترل کنید.

 

صندلی‌ها

به‌عنوان بخشی از داخل تیگو ۸ پرو مکس، باید به صندلی‌های این خودرو اشاره کنیم که توانسته‌اند ترکیب زیبایی و راحتی را ارائه کنند. صندلی‌های دو ردیف جلو و وسط بزرگ و جادار هستند و صندلی‌ها به‌ویژه در ردیف جلو، به‌خوبی راننده و سرنشین را در برمی‌گیرند که برای حرکت در پیچ‌ها گزینه خوبی است. به‌علاوه امکانات متعددی برای تنظیمات صندلی‌های جلو وجود دارد و گرمکن و سردکن هم برای آن‌ها در نظر گرفته شده است.

 

فضای صندلی‌های ردیف وسط هم مناسب است و سرنشینان فضای پای خوبی دارند. ارتفاع سقف خودرو هم به اندازه کافی بلند است تا اصلا مشکلی در زمینه فضای داخلی نداشته باشید. ابعاد بزرگ خودرو، در طراحی ظاهری هم به‌خوبی نشان داده می‌شود و حتی بدون دانستن اعداد و ارقام هم می‌توانید حضور یک خودرو بزرگ را ببینید. در ردیف سوم، دو صندلی تاشو نصب شده است که بیشتر مناسب کودکان و نوجوانان است و طبیعتا نباید برای نشستن افراد بزرگ‌سال روی آن‌ها حساب کرد. برای سوار شدن به این صندلی‌ها، می‌توانید پشتی و کفی صندلی‌های ردیف میانی را جابجا کنید تا سرنشینان ردیف سوم راحت‌تر بتوانند سوار شوند.

 

در صندلی‌های ردیف جلو، راننده و سرنشین می‌توانند از زیر آرنجی نصب شده بر روی کنسول میانی استفاده کنند. در ردیف عقب هم، در صورت نشستن دو نفر، می‌توان زیر آرنجی صندلی وسط را خارج کرد تا فضا برای دو سرنشین راحت‌تر شود. درب‌های خودرو بزرگ است و سوار شدن به آن راحت خواهد بود. به‌علاوه استفاده از رکاب برقی نیز باعث می‌شود برای سوار شدن به خودرو راحت‌تر باشید. این رکاب با باز کردن درب‌ها باز می‌شود و پس از بستن درب‌ها، در جای خود قرار می‌گیرد.

 

امکانات و آپشن های تیگو ۸ پرو مکس

به‌عنوان لوکس‌ترین محصول مدیران خودرو و البته لوکس‌ترین خودرو بازار ایران، لیست آپشن های تیگو ۸ پرو مکس بسیار کامل و بلند است و شامل انواع امکانات و آپشن‌های رفاهی و ایمنی می‌شود. به‌علاوه سیستم‌های کمکی الکترونیکی متعددی در این خودرو نصب شده‌اند که به‌راحتی در رانندگی و البته افزایش ایمنی خودرو در حرکت کمک می‌کنند.

 

آپشن های رفاهی تیگو ۸ پرومکس

لیست آپشن ها و امکانات رفاهی تیگو ۸ پرو مکس متناسب با کلاس و جایگاه این خودرو در بازار، بسیار بلند و کامل است. به این ترتیب راننده و سرنشینان، می‌توانند با حداکثر رفاه از این خودرو استفاده کنند.

 

صندلی‌ها چرمی بوده و صندلی‌های جلو به تنظیمات برقی و گرمکن و سردکن مجهز هستند و در صندلی راننده، امکان تنظیم گودی کمر به‌صورت برقی و حافظه نیز وجود دارد. حافظه صندلی راننده، همچنین تنظیمات آیینه جانبی را نیز ذخیره می کند. دو صفحه نمایشگر بزرگ (هر یک ۱۲.۳ اینچ) در کابین نصب شده است که علاوه بر کنترل بخش‌های مختلف خودرو، تنظیمات سیستم صوتی را نیز در خود داده است. امکان اتصال تلفن همراه به صفحه نمایش این خودرو وجود دارد و به‌علاوه امکان انتقال صفحه تلفن همراه نیز فراهم شده است تا از این طرق بتوان از اپلیکیشن‌های تلفن همراه بر روی صفحه نمایشگر مرکزی استفاده کرد. اسپیکرهای سیستم صوتی خودرو از برند مشهور SONY است و کیفیت مطلوبی دارند و به‌خوبی می‌توانند فضای داخلی خودرو را پوشش دهند.

 

فرمان خودرو برقی است و متناسب با سرعت خودرو، میزان نرمی آن تغییر می کند. به این ترتیب در محیط شهری و سرعت پایین، فرمان نرم است تا حرکت دادن آن آسان شود. در مقابل وقتی در جاده حرکت می‌کنید فرمان سفت‌تر می‌شود تا پایداری خودرو بالاتر برود. در کنسول میانی، کول باکس در نظر گرفته شه است که می‌تواند نوشیدنی‌ها را خنک نگهدارد. به‌علاوه در زیر کنسول میانی، شارژر وایرلس نصب شده است که می‌تواند تلفن همراه و سایر تجهیزات الکترونیکی را به‌صورت بیسیم (وایرلس) شارژر کند.

 

سیستم ورود و خروج و استارت بدون کلید (کیلس) به‌صورت استاندارد بر روی تیگو ۸ پرو مکس نصب شده است. به‌علاوه امکان روشن کردن خودرو از راه دور و همچنین فعال کردن سیستم تهویه نیز از راه دور و به کمک ریموت وجود دارد. سیستم تهویه خودرو به‌صورت دوگانه و مستقل و خودکار است و راننده و سرنشینان می‌توانند دمای مورد نظر خود را به‌دلخواه تغییر دهند. به‌علاوه خروجی هوا برای سرنشینان ردیف دوم و ردیف سوم نیز تعبیه شده است و امکان کنترل جریان هوا برای آنان نیز وجود دارد.

 

در کنار کنترل‌های لمسی و کنترل‌های روی فرمان، این خودرو به دستیار صوتی نیز مجهز است که می‌تواند بخش‌های زیادی از خودرو را با دستورات صوتی کنترل کند. به این ترتیب راننده یا سرنشین، نیاز به لمس دگمه یا صفحه نمایش ندارند و تنها کافی است دستورات خود را به سیستم اعلام کنند تا سیستم به‌طور خودکار، آن‌ها را تشخیص داده و اجرا کند. سقف خودرو پانوراما است و سرتاسر آن را با شیشه مقاوم در مقابل ضربه و اشعه UV پوشیده شده است. به‌علاوه یک سانروف بزرگ نیز بر روی آن نصب شده است. دوربین ۳۶۰ درجه، ترمز پارک برقی، اتوهلد، نورپردازی داخلی ۶۴ رنگ و … از دیگر آپشن های رفاهی تیگو ۸ پرو مکس است.

 

آپشن های ایمنی تیگو ۸ پرو

در کنار راحتی و آسایش، ایمنی خودرو در زمان حرکت و محافظت از سرنشینان در صورت بروز تصادف احتمالی، اهمیت زیادی دارد و این مسئله در آپشن های تیگو ۸ پرومکس، به شکل ویژه‌ای مدنظر قرار رفته است. به همین دلیل لیست آپشن‌ها و تجهیزات و امکانات ایمنی این خودرو بسیار کامل و در حد برترین برندهای بازار جهانی است.

 

در درجه اول، فونیکس تیگو ۸ پرو مکس، از سیستم خودران سطح ۲.۵ بهره می‌برد. به این ترتیب این خودرو با استفاده از مجموعه کاملی از دوربین‌ها، سنسورها و رادار، می‌تواند محیط اطراف را رصد کرده و خودرو را بدون نیاز به دخالت راننده، حرکت دهد. این کار هم در سرعت‌های بالا (بزرگراه‌ها و اتوبان‌ها) و هم در رانندگی‌های شهری و در محیط‌های پرترافیک ممکن است.

 

در کنار این، تیگو ۸ پرو مکس، به لیست بلندی از سیستم‌های کمکی راننده مجهز است که بخشی از آن شامل رادار نقطه کور، حرکت بین خطوط، هشدار خروج از لاین، کروز کنترل تطبیق‌پذیر، هشدار برخورد از جلو، ترمز خودکار اضطراری، رادار تشخیص علائم راهنمایی و رانندگی و … می‌شود. در کنار این‌ها، مجموعه کامل سیستم پایداری محصول شرکت بوش آلمان، که شامل کنترل پایداری، کنترل کشش، حرکت در شیب، سیستم کمکی ترمز و … است به‌صورت استاندارد بر روی این خودرو نصب شده است.

 

چراغ‌های در جلو و عقب از فناوری LED بهره می‌گیرند که باعث افزایش عمق دید برای راننده شده و همچنین کمک می کند سایر رانندگان بهتر بتوانند خودرو را ببینند. چراغ‌های جلو سیستم گردش در پیچ را نیز دارند که می‌تواند حاشیه پیچ‌ها را به‌خوبی روشن کند ضمن آنکه تنظیم ارتفاع نور چراغ‌های جلو به‌صورت خودکار انجام می‌شود.

 

مجموع سیستم‌های ایمنی این خودرو، تا حد بسیار زیادی مانع از بروز تصادف می‌شوند و حتی در صورت غفلت یا اشتباه راننده، می‌توانند وارد مدار شده و استفاده او را تصحیح کنند. اما اگر درنهایت تصادفی رخ دهد، تیگو ۸ پرومکس با داشتن ۶ ایربگ، شاسی تقویت شده، نقاط شکست ایمنی در شاسی و کمربندهای پیش کشنده و محدود کننده نیرو، می‌تواند تا حد زیادی مانع از بروز آسیب به سرنشینان شود.

 

به‌روزرسانی: تیگو ۸ پرو مکس IE از سوی مدیران خودرو معرفی شد

در اواخر اردیبهشت، شاهد عرضه مدل جدیدی با نام تیگو ۸ پرو مکس IE از سوی مدیران خودرو بودیم. این خودرو در اصل مدل‌های به‌روز‌تر از تیگو ۸ پرو مکس است و به همین دلیل با پسوند IE عرضه شده است. تیگو ۸ پرو مکس IE به‌طور کلی خودرویی مشابه نمونه‌های دیگر پرو مکس است با این تفاوت که امکانات رفاهی و ایمنی آن به‌روز شده است.

 

بر اساس اعلام مدیران خودرو، در تیگو ۸ پرو مکس IE شاهد نصب گرمکن صندلی‌های عقب هستیم. علاوه بر این، گرمکن فرمان نیز به‌عنوان یک آپشن لوکس به آن اضافه شده است. این خودرو همچنین به‌صورت استاندارد دارای دوربین ثبت وقایع است و نیازی به نصب آن در بازار با نمونه‌های متفرقه نیست. سایر امکانات رفاهی و ایمنی تیگو ۸ پرو مکس IE مشابه نمونه‌های دیگر پرومکس بوده و علاوه بر این، تغییری در مشخصات فنی نیز اعمال نشده است.

 

قیمت و شرایط فروش تیگو ۸ پرو مکس

برای اطلاع از شرایط فروش تیگو ۸ پرو مکس، می‌توانید با آسیا خودرو تماس بگیرید. برای این منظور می‌توانید با شماره تلفن ۷۵۱۵۱-۰۲۱ بگیرید تا کارشناسان آسیا خودرو راهنمای شما باشند. همچنین کارشناسان ما می‌توانند آخرین قیمت تیگو ۸ پرو مکس را نیز در اختیارتان قرار دهند.

 

کاتالوگ تیگو ۸ پرومکس

سوالات شما

برای اطلاع از قیمت و شرایط فروش تیگو 8 پرومکس می توانید به صفحه فروش سایت مراجعه کرده یا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مشخصات فنی
  • حجم موتور : 1998 TGDI
  • حداکثر قدرت : 254 اسب بخار
  • حداکثرگشتاور : 390 نیوتن متر
  • جعبه دنده : ۷ سرعته دو کلاچه
  • شتاب ۰ تا ۱۰۰ : 7.8 ثانیه
  • وزن : 1712 کیلوگرم
  • اندازه (میلیمتر) : 4722 طول - 1860عرض - 1745 ارتفاع
  • ترمز و پایداری : ABS-EBD-BOS-TCS-ESP-HAC-HDC
  • کیسه هوا : کیسه هوا برای سرنشینان جلو - کیسه هوای جانبی و کیسه هوای پرده ای
  • دیگر تجهیزات : سنسور پارک - دوربین ۳۶۰ درجه - سیستم کنترل باد لاستیک ها TPMS - سیستم کنترل نقطه کور - ترمز پارک برقی - چراغ های LED