مشاهده مطلبمشاوره فروش
مشاهده مطلبفروش اقساطی محصولات فونیکس

مشکلات گیربکس اتوماتیک چری آریزو ۶

مشکلات گیربکس اتوماتیک مربوط به موارد و مسائل مختلفی می شوند که در ادامه این مقاله قصد پرداختن به آن را داریم. برخی از خودروها همچون چری آریزو ۶ که ساخت کارخانه چینی چری می باشند نیز از این مدل گیربکس بهره مند شده اند، با وجود آن که رانندگی با گیربکس اتوماتیک بسیار ساده تر و بهتر است، اما این گیربکس مشکلاتی را نیز با خودس می تواند به همراه داشته باشد که سبب ناراحتی و نارضایتی مشتریان می شود.

گیربکس اتوماتیک یکی از مهم ترین و حیاتی ترین قطعاتی است که می توانید در خودروی خودتان پیدا کنید. برای آن که عمر خودروی شما بالاتر رود و در کنار این افزایش طول عمر، بتوانید کارایی بیشتری نیز از این گیربکس ها پیدا کنید، می توانیم بگوییم که توجه کردن به آن باید مساوی توجه کردن به موتور خودرویتان باشد.

مشکلات گیربکس اتوماتیک

مشکلات گیربکس اتوماتیک

در این قسمت سعی می کنیم تا به مشکلات و همچنین نشانه هایی که بیانگر خرابی گیربکس اتوماتیک هستند، بپردازیم تا بتوانیم هرچه بهتر و بیشتر با این نوع از قطعات آشنا شویم و بدانیم که در زمان خرابی این گیربکس ها چه کاری می توانیم انجام دهیم که دچار مشکلات بیشتر نشویم.

*احساس لرزش در جعبه دنده

اولین موردی که ممکن است با آن روبرو شویم احساس کردن لرزش هایی در گیربکس یا همان جعبه دنده است. یکی از مشخصات بارز گیربکس های اتوماتیک مربوط به روان بودن گیربکس در هنگام تعویض دنده است. در واقع اگر هر گونه لرزش، ضربه و یا لغزشی را در این مورد حس کنید، احتمالا باید گفت که دچار مشکلات زیادی شده و گیربکس شما نقص فنی پیدا کرده است.

آسیب دیدگی گیربکس می تواند به صورت تدریجی افزایش پیدا کند. بنابراین اگر در مرحله ای هستید که این لرزش ها و لغزش ها را احساس می کنید، بهتر است به سرعت به سراغ رفع و حل آن ها بروید تا در همان مراحل اولیه جلو بروز مشکلات بیشتر را بگیرید.

*عدم درگیر شدن گیربکس

نوع دیگری که در بین مشکلات گیربکس اتوماتیک قرار می گیرد، مربوط به عدم درگیر شدن گیربکس اتوماتیک است. عدم درگیر شدن گیربکس اتوماتیک می تواند دو یا سه دلیل داشته باشد. در برخی از موارد می توان گفت که اگر خودرو را در دنده عقب قرار می دهید و یا می خواهید تا به صورت عادی و رو به جلو حرکت کنید، ولی خودرو از جایش تکان نمی خورد و یا حداقلش این است که با تاخیر پاسخ می دهد، باید گفت که این خودرو در واقع احتمالا دچار سفتی و عدم کیفیت روغن گیربکس شده است.

برای چنین مواردی می توانید روغن گیربکس را عوض کرده و به احتمال ۹۰ درصد مشاهده کنید که وضعیت خرابی گیربکس درست می شود.

گاهی اوقات نیز مشکل ربطی به گیربکس ندارد، بلکه م