درحال بارگزاری
شرایط محصولات تیگو و آریزو پرفروش ترین خودرو چینی

نحوه استفاده از اتوهلد در محصولات چری

نحوه استفاده از اتوهلد در خودروهای مختلف به یک صورت است. این ویژگی که در اغلب خودروهای مدرن به کار رفته است، معمولا سبب می شود تا رانندگان و سرنشینان خودروهای دارای این سیستم، راحتی و امنیت بیشتری را احساس کنند. در صورتی که شما هم یکی از این خودروهای مدرن اروپایی و یا چینی همچون خودروهای تیگو ۷، تیگو ۸ و آریزو ۶ را دارید، می توانید به راحتی و به سادگی از این آپشن استفاده کنید. اگر در خصوص اتوهلد یک خودرو و همچنین نحوه استفاده از اتوهلد در خودروهای مختلف، اطلاعات زیادی ندارید، می توانید ادامه این مقاله را مطالعه کنید. زیرا در ادامه این مطلب، به تمام ویژگی های مربوط به این آپشن اشاره شده است.

سیستم دکمه autohold خودرو چیست؟

آیا تا به حال در ترافیک بوده اید؟ زمانی که در ترافیک سنگینی در حال رانندگی هستید می توانید صرفا به اندازه چند متر به چند متر حرکت کنید. همین موضوع سبب می شود که در هر چند ثانیه نیاز داشته باشید که پدال ترمز خود را بفشارید. در همین نقطه است که سیستم ترمز اتوماتیک خودرو یا همان دکمه autohold وارد میدان می شود.

در واقع اگر بخواهیم سیستم اتوهلد خودرو را به زبان و بیان ساده بازگو کنیم می توانیم بگوییم که این سیستم به نوعی یک ترمز الکترونیکی است که بر روی خودرو نصب شده و سبب می شود تا راننده دائما نیاز به گرفتن ترمزهای پی در پی در ترافیک ها نباشد. برای فعال کردن اتوهلد نیاز است تا دکمه آن را فشار دهید. زمانی که در بین چراغ های چشت آکپر علامت اتوهلد را دیدید می توانید مطمئن باشید که اتوهلد فعال است و نیازی به گرفتن ترمزهای مداوم ندارید.

همچنین بخوانید :  راهنمای ثبت نام خودروی چری تیگو 7 IE

اما چگونه می توان سیستم اتوهلد را متوقف کرد؟ مسلما همان طور که گفته شد در ترافیک نیاز است تا دائما پایتان بر روی گاز و ترمز باشد و به نوبت این پدال ها را فشار دهید در این بین باید حواستان به کلاچ نیز باشد و با نیم کلاچ کردن از حرکت ماشین و همچنین خاموش شدن آن جلوگیری کنید. اما اگر خودروی شما از انواع ماشین های جدید همچون آریزو ۶ باشد دیگر نیازی به این کارها نیست.

زمانی که دکمه autohold خودرو را فعال کردید می توانید دیگر با خیال راحت به رانندگی ادامه دهید زیرا در هر جایی که نیاز باشد ماشین به صورت اتوماتیک ترمز می کند. اما اگر خواستید مجدد حرکت کنید چگونه می توان اتوهلد را غیر فعال کرد؟ به محض آن که پایتان را روی پدال گاز فشار دهید سیستم اتوهلد غیر فعال شده و خودرو شروع به حرکت می کند.

نحوه استفاده از اتوهلد

تفاوت اتوهلد و HAC چیست؟

گاهی اوقات سیستم اتوهلد را با سیستم HAC در خودروها اشتباه می گیرند. تفاوتی که بین این دو سیستم وجود دارد در کارایی و موقعیتی است که هر کدام از آن ها استفاده می شود. سیستم HAC یا کنترل ایستایی خودرو در سربالایی ها زمانی به کار می رود که خودرو را در یک سربالایی پارک کرده اید و با استفاده از این سیستم که به کمک ترمزهای خودرو می آید می توانید از حرکت خودرو به سمت عقب جلوگیری کنید.

مقدار زمانی که HAC و اتوهلد فعال هستند نیز یکی دیگر از تفاوت های بین این دو سیستم است. سیستم HAC فقط صرفا برای چند ثانیه و برای جلوگیری از حرکت خودرو به سمت عقب استفاده می شود و این در حالی است که سیستم دکمه autohold می تواند ساعت های متمادی فعال باشد و تنها زمانی غیر فعال می شود که راننده بخواهد.

همچنین بخوانید :  تابلو خوان یا سیستم تشخیص علائم رانندگی (TSR) در خودروهای چری تیگو و آریزو چه کمکی به راننده می کند؟

نکات مهم در فعال سازی اتوهلد خودرو

برای فعال کردن سیستم اتوهلد خودرو لازم است تا ابتدا از سه مورد مطمئن شوید، زیرا در غیر این صورت دکمه autohold کار نخواهد کرد. مورد اول بسته بودن درب سمت راننده، مورد دوم بسته بودن کمربند ایمنی و مورد سوم روشن بودن خودرو است. خودروهایی که دارای سیستم ترمز دستی الکترونیکی نباشند نمی توانند اتوهلد نیز داشته باشند، بنابراین زمانی که دکمه اتوهلد را روشن کنید مشاهده خواهید کرد که دکمه ترمز دستی الکترونیکی نیز سبز خواهد شد که به معنای فعال بودن آن است.

در صورتی که در حین فعال بودن اتوهلد یکی از موارد مذکور را غیر فعال کنید، مسلما کمربند ایمنی خود را باز کنید و…سیستم اتوهلد از کار می افتد.

نحوه استفاده از اتوهلد

استفاده از اتوهلد در خودروها

شرکت های خودرو سازی به جهت جذب مشتریان بیشتر و همچنین حفظ رضایت خاطر آن ها از خودروها همه ساله تلاش می کنند تا آپشن های متفاوت تری را به خودروهای خودشان اضافه کنند. شرکت خودروسازی چینی “چری” یکی از همین خودروسازان موفق است که آریزو ۶ تنها یک نمونه از تولیدات این مجموعه به حساب می آید. علاوه بر آریزو ۶ این شرکت دارای نمونه های بسیار موفق دیگر نیز در کارنامه خود است که معمولا آن ها را با نام خودروهای سری تیگو همچون تیگو ۷ پرو و یا تیگو ۸ می شناسند که به تازگی وارد بازار ایران شده اند.

جمع بندی

سیستم اتوهلد که به منظور افزایش رفاه و راحتی سرنشینان خودرو و به خصوص رانندگان خودروها، طراحی شده است، می تواند مشکلات خاص خودش را نیز داشته باشد. این موضوع سبب می شود تا برخی از افراد، بدون داشتن آگاهی و اطلاعات لازم، استفاده از این سیستم را کنار بگذارند که کار اشتباهی است. در صورتی که قصد ثبت نام خودروی چری تیگو را دارید، می توانید ابتدا در مورد اجزای مختلف این خودروها تحقیق و بررسی کرده و سپس اقدام به خرید کنید. با این کار می توانید انتخاب بهتر و همچنین هوشمندانه تری را داشته باشید. ثبت نام این خودروها را در سایت آسیا خودرو و یا نمایندگی های مربوط به این شرکت می توانید انجام دهید. لازم به ذکر است که امکان خرید خودروهای تیگو و آریزو که محصولات شرکت چری هستند را به شکل نقد و اقساط، وجود دارد.

همچنین بخوانید :  نظر مصرف کنندگان نسبت به قیمت تیگو ۷ جدید

ثبت نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *