درحال بارگزاری
نمای داخلی آریزو 6

درگ آریزو ۶ با ماکسیما

درگ آریزو ۶ با ماکسیما یکی از موارد جذابی است که برای ماشین بازان و افرادی که عاشق سرعت و شتاب هستند، می تواند گزینه بسیار خوبی تلقی شود. این درگ و این نوع از مسابقات همواره بین دو یا چند خودرو برگزار می شود و در نهایت خودرویی برنده است که بتواند عملکرد بهتری را از خودش به نمایش بگذارد و همچنین بتواند سریعتر به خطر پایان برسد. برای آن که بدانیم نتیجه درگ آریزو ۶ با ماکسیما به کجا ختم می شود، می توانیم بگوییم که با بررسی مشخصات فنی این دو خودرو همچنین نتیجه گیری کلی می توانیم به پاسخ این سوال دسترسی پیدا کنیم.

بررسی شرایط فنی چری آریزو ۶

پیش از تصمیم برای خرید اقساطی چری آریزو ۶ بهتر است شرایط فنی و موتوری این خودرو را بررسی کنیم زیرا موتور یک خودرو می تواند تعیین کند که شما آیا تصمیم به خرید این خودرو را دارید یا خیر. محور حرکتی آریزو ۶ از نوع دیفرانسیل جلو است. این نوع محور حرکتی برای خودروهای سواری و یا همان سدان استفاده می شود که سرعت و شتاب بیشتری را برای خودرو فراهم می کنند.

دومین موضوع در مورد عملکرد فنی یک خودرو مربوط به جعبه دنده و یا همان گیربکس ماشین است. گیربکس این خودرو از نوع CVT با ۹ دنده مصنوعی است که نسبت به گیربکس ساده آریزو ۵ بسیار بهتر است و در ترافیک های سنگین نیز داغ نمی کند. در صورتی که گیربکس داغ کند، خودرو قادر به حرکت نیست و مشکلات بسیاری را برای شما به وجود می آورد.

همچنین بخوانید :  راهنمای تنظیمات مانیتور تیگو 7 پرو

پیشرانه موتور از نوع ۴ سیلندر توربوشارژ است. موتورهای توربوشارژ به نوعی طراحی شده اند که قدرت و شتاب بیشتری را برای خودرو به وجود بیاورند. ۴ سیلندر بودن این موتور نیز موضوع تازه و عجیبی نیست، زیرا تمام خودروهای خانواده آریزو همگی جز ماشین های ۴ سیلندر محسوب می شوند.

همان طور که گفته شد در خرید اقساطی چری آریزو ۶ مهم است بدانید که موتور این خودرو توربوشارژ است و سرعت و قدرت زیادی خواهد داشت، اما نکته مهم دیگری که در تعیین قدرت و سرعت موتور تاثیر دارد مربوط به حجم و ظرفیت کلی موتور است. ظرفیت این موتور ۱.۵ لیتری است و همین حجم نشان می دهد که موتور آریزو ۶ در عین داشتن قدرت و سرعت بالا، بسیار کم مصرف است.

تا اینجا در خصوص اینکه قدرت و سرعت بالایی را از این خودرو می بینیم، مسائلی را بیان کردیم. اما میزان دقیق قدرت موتور و یا شتاب آن را هنوز نمی دانیم. مقدار قدرت واقعی موتور آریزو ۶ برابر ۱۴۷ اسب بخار و میزان گشتاوری آن نیز که شتاب را تعیین می کند برابر ۲۱۰ نیوتن بر متر است. حداکثر سرعتی که با آریزو ۶ می توانید طی کنید برابر ۲۱۰ کیلومتر است. این مقدار حتی حدود ۴۰ کیلومتر بر ساعت بیشتر از آخرین مدل خودروی چری است که با نام تیگو ۸ عرضه می شود.

با تمام این اوصاف، میزان شتاب گیری خودرو در سرعت صفر تا صد کیلومتر برابر ۹ ثانیه است. یعنی اگر در یک جاده صاف و بدون مانع از حالت سکون به حرکت دربیایید، فقط ۹ ثانیه طول می کشد تا به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسید. تمامی این ویژگی ها نیازمند مصرف و سوزاندن بنزین هستند. شاید تصور کنید به دلیل قدرت و شتاب گیری بالای این خودرو مصرف بنزین آن نیز زیاد خواهد بود، اما این موضوع صحت ندارد، زیرا مصرف بنزین این خودرو فقط ۶.۴ به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر مسافت طی شده است.

همچنین بخوانید :  بهترین شرایط فروش فونیکس چگونه است؟

درگ آریزو 6 با ماکسیما

بررسی آپشن ها و ویژگی ها چری آریزو ۶

ویژگی های فنی این خودرو را به طور کامل بررسی کردیم.پیش از بررسیخرید اقساطی چری آریزو ۶ باید نکته بعدی را بدانید. نکته بعدی که می تواند اهمیت زیادی داشته باشد و گاهی اوقات همپای ویژگی های موتور و فنی خودرو در تصمیم نهایی خریدار تاثیر می گذارد مربوط به آپشن های این خودرو است. آپشن های آریزو ۶ در بخش سیستم کمکی راننده مربوط به وجود سیستم کروز کنترل، سیستم حفظ ایستایی خودرو در سربالایی ها، کنترل کشش و کنترل پایداری و دو حالت رانندگی اسپرت و اکو است. در بخش ایمنی شامل سنسور عقب، سنسور فشار باد تایر، توزیع نیروی سیستم ترمز، ترمزهای کمکی و ترمزهای ضد قفل، ترمز پارک برقی، ۶ ایربگ مختلف در جهت های گوناگون و در بخش رفاهی داخل کابین نیز شامل کی لس، استارت دکمه ای، سیستم تهویه دیجیتالی و…می شود.

ویژگی های ماکسیما

تا اینجا در مورد ویژگی های آریزو ۶ که یکی از خودروهای محبوب این روزهای بازار خودرویی ایران است، صحبت کردیم؛ اما ویژگی های ماکسیما به چه شکل است و در درگ آریزو ۶ با ماکسیما کدام یک از این دو خودرو پیروز میدان خواهند بود؟

ماکسیما خودرویی است که دارای محور دیفرانسیل جلو می باشد. این نوع از محور می تواند شتاب و سرعت بسیار بیشتری را به خودرو بدهد و بنابراین امکان پیروزی آن در درگ ها و مسابقات را بالا می برد. تعداد سیلندرهای ماکسیما ۶ سیلندر است و حجم موتور نیز ۳ لیتر می باشد.

۶ سیلندر همزمان فعال در ماکسیما قادر است تا قدرت بسیار بالایی را برای این خودرو به وجود بیاورد و همزمان نیز سرعت و شتاب آن را بالا ببرد. قدرت موتور برابر ۲۲۷ اسب بخار است و گشتاوری آن نیز ۲۸۸ نیوتن بر متر می باشد. این مقدار از قدرت موتور و شتاب بسیار بیشتر از چیزی است که در خودرویی همچون آریزو ۶ می بینیم. مورد بعدی در خصوص میزان شتاب گیری این ماشین است که در حدود ۹.۶ است نشان می دهد که این خودرو می تواند در عرض ۹.۶ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد.

همچنین بخوانید :  آشنایی با انواع محصولات چری در ایران

جمع بندی

موارد مطرح شده در خصوص دو خودروی ماکسیما و آریزو ۶ نشان می دهد که در درگ آریزو ۶ با ماکسیما احتمال برنده شدن ماکسیما بسیار بیشتر است؛ اما ورای تمام این موضوعات بهتر است بدانید که آریزو ۶ بسیار سبک تر از ماکسیما بوده و از لحاظ آیرودینامیکی نیز می تواند گزینه شرایط بسیار بهتری داشته باشد. در صورتی که قصد خرید اقساطی چری آریزو ۶ را پیدا کرده اید، می توانید به سادگی به نمایندگی های آسیا خودرو مراجعه کنید و از طریق به آن چیزی که تمایل دارید دست پیدا کنید.


ثبت نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *