مشاهده مطلبمشاوره فروش
مشاهده مطلبفروش اقساطی محصولات فونیکس
مقایسه تیگو 8 با سانتافه

کاهش مصرف سوخت در تیگو ۸ پرو چقدر است؟

کاهش مصرف سوخت تیگو ۸ پرو یکی از دغدغه ها و مشکلاتی است که معمولا افرادی که این خودرو را دارند، با آن روبرو هستند. در ادامه این مقاله سعی کرده ایم تا به روش هایی که می تواند به شما در کم کردن میزان سوخت مصرفی این خودرو کمک کند، بپردازیم.

روش های کاهش مصرف سوخت تیگو ۸

*حرکت با سرعت استاندارد

یکی از مهم‌ترین روش‌های کاهش سوخت خودرو، حرکت در اتوبان با سرعت استاندارد (نه زیاد و نه کم) است. آیا می‌دانید که به‌ازای کاهش سرعت به‌ میزان هر هشت کیلومتر در ساعت (به طور مثال، حرکت با ۷۰ کیلومتر به‌جای ۷۸ کیلومتر)، مصرف بنزین تا هفت درصد کاهش پیدا می‌کند؟ پس در صورت امکان با سرعت خیلی بالا در بزرگراه‌ها حرکت نکنید.

*کارکرد موتور هنگام توقف

خاموش‌کردن خودرو در زمان ایست (وقتی که موتور روشن، اما ماشین در حال حرکت نیست)؛ یکی از روش‌های کاهش مصرف سوخت بنزین است. بنابراین زمان توقف‌ طولانی پشت چراغ قرمز، کنار خیابان یا زمانی که منتظر کسی هستید؛ موتور ماشین خود را خاموش کنید. همچنین برای گرم‌کردن درجای موتور، بیشتر از یک دقیقه زمان نگذارید که منجر به هدر رفتن بنزین می‌شود. برخی از خودروهای جدید همچون تیگو ۸ دارای سیستم Stop Start هستند که موتور را زمان توقف به صورت اتومات خاموش می‌کنند.

*استفاده از روغن موتور مناسب

میزان استاندارد روغن‌ موتور، مورد دیگر تاثیرگذار در کاهش مصرف سوخت خودرو به مقدار دو تا سه درصد است. به‌طور مداوم، میزان غلظت روغن موتور ماشین خود را طبق اعلام شرکت سازنده بررسی کرده تا در صورت کم یا زیاد بودن آن، متوجه امر شده و مقدار آن را تنظیم کنید.

*قرار ندادن پا روی ترمز در زمان توقف

یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین راه‌ها برای کاهش مصرف سوخت، قرار ندادن پا روی پدال ترمز خودرو هنگام توقف است. این کار بی‌مورد، حدود ۳۵ درصد میزان استفاده بنزین را افزایش می‌دهد که خود، رقمی باورنکردنی و بسیار زیاد است. علاوه بر مشکل ذکر شده، نگه‌داشتن پا روی پدال منجر به فرسایش سریع لنت ترمز هم می‌شود.

*تنظیم موتور

باید بدانید که مصرف بنزین خودرویی که موتور آن تنظیم نیست، حدود چهار درصد افزایش پیدا می‌کند. در تشخیص ایرادات مربوط به تنظیمات پیشرانه خودرو، تمام پارامترهای کارکرد موتور و وضعیت سنسورها باید مورد بررسی قرار گرفته و تک‌تک ایرادها رفع شود تا مصرف سوخت کاهش پیدا کند. یکی از دلایلی که خودرو، برچسب تاییدیه معاینه‌ فنی دریافت نمی‌کند؛ تنظیم‌ نبودن موتور و مصرف بنزین بالای آن است.

*تنظیم فرمان

گذر از چاله‌ها به‌خصوص در فصل‌های سرد سال، منجر به نامیزان‌ شدن فرمان و چرخ‌های خودرو می‌شود که در نتیجه آن، ماشین با افزایش مصرف سوخت به میزان ۱۰ درصد مواجه خواهد شد. همچنین یکی دیگر از عوارض تنظیم‌ نبودن چرخ، فرسایش سریع‌تر آج لاستیک‌ها است.

علائم نامیزان بودن فرمان: هنگام رانندگی خودرو به سمت راست یا چپ انحراف پیدا می‌کند یا در حرکت مستقیم، غربیلک فرمان در حالت وسط میزان نیست.

*فشار باد تایرها

تنظیم نادرست فشار باد لاستیک تاثیر مستقیمی در افزایش مصرف سوخت و همچنین فرسایش سریع آج تایر دارد؛ بنابراین توصیه ما به شما این است که فشار باد لاستیک‌های خود را به‌‌طور مرتب بررسی کرده و آن را همیشه در حالت استاندارد قرار دهید.

میزان فشار باد تایر هر خودرویی، توسط سازنده آن (برچسب روی رکاب) مشخص شده؛ اما در زمستان به دلیل تغییرات آب و هوایی، بهتر است که مقدار آن را کمی کاهش دهید.

*ترمز و شتاب‌گیری سریع

ترمزگیری شدید در سرعت بالا و شتاب‌گیری زیاد در سرعت کم باعث می‌شود که به موتور، شوک وارد شده و میزان مصرف سوخت، افزایش پیدا کند.

در شرایط مذکور، به این دلیل که سرعت پیشرانه به یک‌باره با شدت، کم یا زیاد می‌شود؛ موتور برای جبران، بنزین بیشتری را مصرف می‌کند تا دستور عجیب و یهویی راننده را انجام دهد.

*بررسی درب باک بنزین

خودرو فاقد درب باک بنزین یا دارای درب باک معیوب، دو مورد از دلایل احتمالی مصرف سوخت بالا هستند و به‌طور معمول، این مشکل از طریق روشن‌شدن چراغ چک ترمز به اطلاع راننده می‌رسد. همچنین درب باک دارای ایراد، به‌دلیل خارج شدن بخارهای مضر بنزین در هوا به محیط زیست نیز آسیب می‌رساند.

*وزن خودرو

هر چقدر که وزن ماشین بیشتر باشد، میزان استفاده سوخت توسط آن بالاتر می‌رود. به ازای هر ۴۵ کیلوگرم، مصرف بنزین خودرو به اندازه یک تا دو درصد افزایش پیدا می‌کند؛ بنابراین وسایل اضافه و غیرضروری داخل ماشین (به‌خصوص در صندوق عقب) را از آن خارج کنید تا وزن اتومبیل کمتر شود.

کاهش مصرف سوخت تیگو 8

جمع بندی

کاهش مصرف سوخت تیگو ۸ با مواردی که در این مقاله عنوان شد، کاملا امکان پذیر است و سبب می شود تا شما میزان هزینه کمتری را بابت پول بنزین پرداخت کنید. حال اگر به دنبال اطلاع از شرایط فروش اقساطی تیگو ۸ پرو هستید، بهتر است بدانید که در سایت آسیا خودرو می توانید اطلاعات مربوط به آن را پیدا کنید.


ثبت نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *