مشاهده مطلبمشاوره فروش
مشاهده مطلبفروش اقساطی محصولات فونیکس
بهترین ماشین چینی

بهترین ماشین چینی ۲۰۲۱ در ایران: مقایسه خودروی تیگو ۷ و تیگو ۸

بهترین ماشین چینی موجود در بازار ایران را می شناسید؟ کدام یک از خودروهایی که در بین تولیدات کشور چین هستند، از نظر شما می توانند انتخاب بهتری به حساب بیایند؟ مسلما خودروهای مختلفی در همین لحظه در ذهن شما ردیف شدند، اما کدام یک از این ماشین ها می تواند گزینه مناسبی باشد؟ خودروهای آریزو و تیگو که محصول شرکت خودروسازی چینی چری هستند، گزینه های مناسبی می باشند. مناسب بودن این خودروها به دلیل قیمت مناسب، کیفیت خوب خودروها و همچنین آپشن های فراوانی است که این ماشین ها دارند. در ادامه دو مورد از این خودروها که شامل خودروهای تیگو ۷ و تیگو ۸ می شوند را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد.

بهترین ماشین چینی

بررسی ویژگی های فنی

ابتدا از بررسی ویژگی های فنی تیگو ۷ شروع می کنیم که متوجه شویم بهترین ماشین چینی موجود در بازار آیا می تواند همین خودروی تیگو ۷ باشد یا خیر. ابتدا باید بدانید که تیگو ۷ یکی از کراس اورها و در حقیقت نیم شاسی های شرکت چری است که بیشتر حالت اسپرت داشته و جوان پسند است. با این وجود بسیاری از خانواده ها نیز به دلیل ویژگی های خوب، از این خودرو استقبال می کنند.

قدرت موتور

قدرت موتور نشان می دهد که قدرت کلی ماشین در چه حدی است و در شرایط مختلف همچون سربالایی ها، ترافیک و جاده های نامناسب همچون یخ و برف و…با چه میزان قدرتی می تواند حرکت کند، بنابراین اطلاع از آن بسیار مهم خواهد بود. قدرت موتور تیگو ۷ در حدود ۱۴۷ اسب بخار است. این میزان از قدرت موتور شاید بسیار زیاد نباشد اما نسبت به خودروهای داخلی و به خصوص سدان های داخلی می توان گفت که قدرت موتور بسیار بالایی دارد.

گشتاوری

مورد بعدی میزان گشتاوری یک خودرو است. گشتاوری یک ماشین ارتباط مستقیمی با میزان شتاب گیری آن دارد. هر قدر گشتاوری بالاتر باشد می توانید در عرض مدت زمان کوتاه تری به حداکثر شتاب خودرو برسید. در تیگو ۷ این مقدار برابر با ۲۱۰ نیوتن بر متر است. شاید این مقدار در نگاه اول میزان معمولی و عادی باشد، اما به این موضوع توجه کنید که تیگو ۷ در حقیقت یک نیم شاسی است و وزن کابین آن نسبت به سدان های معمولی بیشتر است.

دیفرانسیل و گیربکس

بررسی بعدی در خصوص دیفرانسیل و گیربکس تیگو ۷ است. دیفرانسیل و گیربکس تیگو ۷ از جمله مهم ترین بخش های این خودرو محسوب می شوند که لازم است اطلاعات کاملی را در خصوص آن ها داشته باشید. دیفرانسیل تیگو ۷ همچون بسیاری از شاسی بلندهای بازار و تمام سدان های موجود در خیابان ها از نوع دیفرانسیل جلو یا محور جلو است. محور جلو بودن یک خودرو سبب می شود که شتاب گیری و افزایش سرعت ماشین بسیار بهتر انجام شود.

برای شناخت بهترین ماشین چینی موجود در بازار لازم است بدانید که گیربکس تیگو ۷ از چه نوعی است. گیربکس این ماشین از نوع ۶ دنده اتومات دو کلاچه است. مسلما گیربکس های اتوماتیک به شما کمک می کنند تا در مسافت های طولانی و یا در ترافیک های سنگین داخل شهری بتوانید هرچه بهتر و ساده تر خودرو را هدایت کرده و از رانندگی خود نیز نهایت لذت را ببرید.

پیشرانه خودرو

مورد بعدی مربوط به بخش کلی موتور و یا پیشرانه موتور می شود. پیشرانه ای که شرکت چری برای این نوع از خودروها استفاده کرده است از نوع معمولی نمی باشد. در حقیقت این پیشرانه ها از نوع ۴ سیلندر و توربوشارژ هستند که می توانند شتاب و قدرت بالایی را برای خودروی شما به همراه داشته باشند.

ظرفیت موتور

ظرفیت موتور یکی از مهم ترین مولفه هایی است که می تواند تعیین کند خودروی شما دارای چه میزان قدرت، شتاب و سرعتی باشد. ظرفیت موتور در حقیقت نشان می دهد که موتور خودروی شما در هر بار تنفس کامل به چه مقدار سوخت نیاز دارد. مسلما هرقدر ظرفیت بالاتر باشد یعنی خودرو میزان سوخت بیشتری را مصرف می کند. همین موضوع سبب می شود که قدرت و شتاب بیشتری را نیز برای خودرو به همراه داشته باشد. ظرفیت کلی موتور تیگو ۷ چری برابر ۱.۵ است.

ویژگی های تیگو ۸

اما ویژگی هایی که مربوط به تیگو ۸ می شوند را در چه جهت هایی می توانیم مورد بررسی قرار دهیم؟ در ابتدا در خصوص این موضوع باید بدانیم که ویژگی های مربوط به تیگو ۸ را اگر مطالعه کنید، متوجه می شوید که این آپشن ها در هر خودرویی وجود ندارند و یا اگر هم وجود داشته باشند، به احتمال بسیار زیاد به صورتی هستند که آن خودرو قیمت نجومی و سرسام آوری دارد.

بهترین ماشین چینی

ویژگی های فنی

ابتدا این خودرو را از لحاظ ویژگی های فنی مورد بازبینی قرار خواهیم داد. این کار سبب می شود که بدانیم موتور این خودرو در چه شرایطی قرار دارد و آیا کارخانه چری تیگو در کنار توجه به ظاهر این ماشین، به موتور آن نیز توجه کرده است یا خیر.

نوع گیربکس تیگو ۸ از نوع ۷ دنده دو کلاچه اتوماتیک است. این گیربکس کار رانندگی را برای شما بسیار آسان می کند و به شما کمک می کند تا به سادگی بتوانید در مسافت های طولانی و یا ترافیک های سنگین رانندگی کنید. ظرفیت موتور تیگو ۸ برابر ۱.۶ لیتر است. همین موضوع سبب می شود که این خودرو نسبت به سانتافه بسیار کم مصرف تر بوده و اقتصادی تر نیز در نظر گرفته شود.

یکی از ویژگی های بسیار مهم تیگو ۸، وجود موتور توربوشارژ آن است. موتور توربوشارژ در حقیقت به این ماشین کمک می کند که حتی با توجه به وزن سنگین اتاق و کراس اور بودنش، بتواند تا سرعت ها و شتاب های بسیار بالایی نیز حرکت کند، بالاترین سرعت تیگو ۸ چیزی حدود ۱۸۵ کیلومتر بر ساعت است.

۱۹۷ اسب بخار قدرت موتوز و ۲۹۰ نیوتن بر متر که گشتاوری این خودرو است، ثابت می کند که این ماشین از قدرت موتوری بسیار بالایی برخوردار است. میزان کلی مصرف سوخت این خودرو نیز به ازای یک مسیر صد کیلومتری در حدود ۶.۸ است که مقدار بسیار مناسبی در مورد این خودرو است.

جمع بندی

موارد ذکر شده در خصوص مقایسه خودرو تیگو ۷ و تیگو ۸ و همچنین بهترین ماشین چینی می تواند به شما کمک کند که انتخاب بهتری را در این زمینه داشته باشید. تیگو ۷ و تیگو ۸ گزینه های مناسبی برای خرید هستند و می توانید هر دو این خودروها را از نمایندگی های آسیا خودرو به صورت نقد و اقساط خریداری کنید.

 

 

 


ثبت نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *