مشاهده مطلبمشاوره فروش
مشاهده مطلبفروش اقساطی محصولات فونیکس
خودرو جدید چینی

دوربین ۳۶۰ درجه در تیگو ۸ پرو چه کاربردی دارد؟

دوربین ۳۶۰ درجه تیگو ۸ پرو یکی از آپشن های جدیدی است که بر روی این خودرو و خودروهای دیگری، نظیر تیگو ۸ و تیگو ۸ پرو نصب شده اند. برای آن که بهتر بتوانید با این آپشن و کارایی هایی که دارد، آشنا شوید، می توانید به سادگی و به راحتی ادامه این مقاله را مطالعه نمایید. مطالب بیان شده در ادامه این مقاله همگی در خصوص این نوع دوربین است که امروزه صرفا جز آپشن های خودرو محسوب می شود.

در شهرهای شلوغ امروزی، بعضی از آپشن‌های خودرو مانند یک معجزه به کمک راننده می‌آیند. از جدیدترین آپشن‌های خودرو که می‌تواند در مراحل زیادی از رانندگی به کمک شما بیاید؛ دوربین ۳۶۰ درجه است. این روزها دوربین ۳۶۰ درجه روی بسیاری از خودروهای مدرن خارجی به‌صورت پیش‌فرض نصب شده است؛ رادار نقطه کور نیز تکنولوژی جدیدتری است که روی بهترین خودروهای روز دنیا نصب می‌شود.

خوشبختانه شما می‌توانید این آپشن‌ها را جداگانه نیز روی خودروی خود نصب نمایید. به‌طور خلاصه با داشتن این دوربین، تصویری ۳۶۰ درجه از محیط اطراف خودروی خود خواهید داشت. این ویژگی کمک می‌کند با اطمینان هرچه بیشتر در کوچک‌ترین فضاهای موجود نیز اقدام به پارک خودرو نموده و با امنیت و اطمینان خاطر بیشتری رانندگی کنید.

نحوه عملکرد دوربین ۳۶۰ درجه

همان طور که از نام این دوربین ها مشخص است، دوربین های ۳۶۰ درجه قادر هستند تا یک تصویر کامل از محیط اطراف خودرو را به شما بدهند. ۳۶۰ درجه به معنای آن است که راننده در آن واحد می تواند تمام قسمت های ماشین را ببیند. اما این آپشن به چه شکلی کار می کند و چگونه می تواند چنین تصویر جامع و کاملی را برای شما به وجود بیاورد؟

سیستم دوربین ۳۶۰ درجه به‌طور معمول از چهار دوربین مجزا تشکیل شده است. این دوربین‌ها معمولا روی سپرهای جلو و عقب و همچنین زیر آینه‌های کناری نصب می‌شود. پس از نصب دوربین‌ها، می‌توان تصاویر کاملی را از تمام زوایای بیرونی خودرو به دست آورد.

در مرحله بعد این تصاویر به کمک یک واحد پردازش رایانه‌ای و توسط نرم‌افزاری مخصوص، پردازش و تلفیق می‌شود. نتیجه نهایی کار، تولید تصویری کامل از خودرو و اطراف آن، از زاویه دید بالای خودرو است.

نکته جالب این است که دوربین ۳۶۰ درجه برای نمایش اطلاعات و کنترل و تنظیمات به خوبی با سیستم مولتی مدیا خودرو  هماهنگ می‌شود. در نتیجه می‌توانید تصاویر دریافتی را از روی پنل نمایشگر خودرو تماشا کرده و سایر تنظیمات مدنظر را اعمال نمایید. همین ویژگی کمک می‌کند تا به سادگی بتوان دوربین ۳۶۰ درجه را روی انواع خودروها نصب کرد.

اما مزایای داشتن یک تصویر ۳۶۰ درجه از بالای خودرو چیست؟ این آپشن دارای کاربردهای گوناگونی است. کاربردهایی که بنا بر موقعیت تعریف می‌شوند. در درجه اول تصاویر تولید شده توسط دوربین ۳۶۰ درجه تیگو ۸ پرو، در راحت‌تر و دقیق‌تر شدن پارک خودرو کمک می‌کند. همچنین برای عبور از گذرگاه‌های تنگ و باریک، این دوربین امکانی بسیار عالی است. تصور این کاربرد دوربین ۳۶۰ درجه آنچنان پیچیده نیست. داشتن تصویری واضح و درست از بالای خودرو تسلط کاملی نسبت به محیط اطراف به شما می‌دهد. این تسلط باعث می‌شود شما به سادگی هرچه تمام‌تر و بدون ریسک برخورد به موانع مختلف از گذرگاه‌های تنگ عبور کرده و یا خودرو را به سادگی در محدودترین مکان‌های ممکن پارک کنید.

مشاهده خودرو از راه دور، ردیابی خودرو و پیدا کردن راحت‌تر آن در نقاط شلوغ، از جمله امکانات امنیتی دوربین‌های ۳۶۰ درجه است. این امکانات کمک می‌کند تا حد زیادی از امنیت خودروی خود در نقاط پارک عمومی مطمئن باشید؛ و در صورت وقوع مشکل قابلیت ردیابی و ثبت تصاویر از راه دور در حل مسئله و یافتن خودرو بسیار موثر خواهد بود.

همچنین دوربین ۳۶۰ درجه می‌تواند با ثبت لحظه تصادفات احتمالی خودرو، مدارک مستندی برای ارائه به افسر راهنمایی و رانندگی ارائه دهد. اشتراک تصاویر به دست آمده در شبکه‌های اجتماعی یکی دیگر از کاربردهای دوربین ۳۶۰ درجه تیگو ۸ پرو برای خودروی شماست؛ که احتمالا تصاویری جذابی را تولید کرده و سرگرمی جالبی برای شما خواهد بود.

در نهایت اگر قصد خرید دوربین ۳۶۰ درجه تیگو ۸ پرو را برای خودروی خود دارید؛ به کیفیت و جزئیات ویژگی‌های آن توجه کنید؛ و دستگاهی متناسب با نیازها و هماهنگ با خودروی خود را خریداری نمایید. مواردی مثل کیفیت فیلم‌برداری، فیلم‌برداری در سرعت‌های بیشتر، امکان ارتباط راه دور از طریق گوشی هوشمند و… از جمله امکاناتی است که موجب کارایی بیشتر دستگاه شما خواهد شد.

دوربین 360 درجه تیگو 8 پرو

چه محصولاتی دوربین ۳۶۰ درجه دارند؟

وجود این مدل از دوربین یا سنسور، غالبا در خودروهای لوکس و خارجی دیده می شود و در حال حاضر تولیدات داخلی از این دوربین ها به طور کامل بی بهره هستند. علاوه بر آن، هنوز هم برخی از خودروهای مدل قدیمی تر اروپایی نیز سنسور ۳۶۰ را ندارند. این در حالی است که بسیاری از محصولات چری همچون تیگو ۷، تیگو ۷ پرو، تیگو ۸، تیگو ۸ پرو و همچنین آریزو ۶ پرو، از این قابلیت برخوردار هستند و به سادگی می توانید با خرید این مدل از خودروها، از چنین مزیت و آپشنی نیز برخوردار شوید.

جمع بندی

با توجه به تمام موارد گفته شده، باید گفت که استفاده از این دوربین می تواند به راننده کمک های بسیار زیادی را کند. دوربین ۳۶۰ درجه تیگو ۸، طبق توضیحاتی که داده شد، یکی از امکانات رفاهی هر خودرویی است و نحوه استفاده از آن نیز برایتان بسیار ساده خواهد بود. شرایط فروش اقساطی تیگو ۸ پرو را می توانید از جنبه های گوناگونی انجام دهید، این مقایسه در بخش های مختلف قابل انجام است که امکانات رفاهی، تنها یک نمونه از آن موارد به حساب می آید.

 

 

 

 


ثبت نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *