مشاهده مطلبمشاوره فروش
مشاهده مطلبفروش اقساطی محصولات فونیکس

اسکالید آی کیو ؛ کادیلاک یک هیولای جدید معرفی کرد

اسکالید یکی از مهمترین برندهای فعال در مجموعه کادیلاک است که پیوسته بازار باثباتی را نیز در اختیار داشته است. اکنون نوبت به معرفی یک اسکالید الکتریکی رسیده که با نام آی کیو معرفی شده است.

اسکالید آی کیو همزمان با نسخه بنزینی این شاسی بلند وارد خط تولید کادیلاک می شود.

براساس اعلام سخنگوی کادیلاک، برد حرکتی اسکالید آی کیو حدود ۷۲۰ کیلومتر است. بسته باتری این خودرو از فناوری شارژ سریع پشتیبانی می کند و حدود ۲۰۰ کیلووات ساعت ظرفیت دارد.

شاخص یدک کشی اسکالید آی کیو ۳۶۲۹ کیلوگرم است.

همانند سایر محصولات جنرال موتورز، این خودرو نیز براساس پلتفرم اولتیوم توسعه یافته است. پشتیبانی از معماری ۸۰۰ ولت به مفهوم حضور شارژر دی سی ۳۵۰ کیلووات برای اسکالید آی کیو است.

اسکالید آی کیو فقط به ۱۰ دقیقه زمان نیاز دارد تا انرژی لازم برای پیمایش ۱۶۱ کیلومتر را در باتری ذخیره کند. با شارژر استاندارد برای تکمیل ظرفیت باتری به ۳۰ ساعت زمان نیاز است.

اسکالید آی کیو از شارژر ۱۹.۲ کیلووات ساعت ای سی نیز پشیتبانی می کند که با سوکت ۲۴۰ ولت به ۱۳ ساعت زمان برای تکمیل ظرفیت باتری نیاز دارد.

با توجه به جانمایی موتورهای الکتریکی روی محورها، سامانه تمام چرخ محرک در وضعیت فعال قرار دارد. خروجی پیشرانه ۶۸۰ اسب بخار و گشتاور ۸۳۴ نیوتن متر محاسبه شده است که البته مربوط به وضعیت رانندگی نرمال می شود. اینجا اگر راننده قدرت بیشتری بخواهد، با تغییر وضعیت رانندگی به ولوسیتی مکس میزان خروجی پیشرانه به ۷۵۰ اسب بخار و گشتاور به ۱۰۶۴ نیوتن متر افزایش می یابد.

سیستم خنک کننده جدیدی نیز برای اسکالید آی کیو در نظر گرفته شده تا امنیت سیستم الکتریکی و بویژه باتری ها تامین و تضمین شود.

سیستم تعلیق تطبیقی و کمک فنرهای مگنتیک به عنوان آپشن استاندارد عرضه می شوند. امکان شارژ ریورز نیز برای سیستم باتری در نظر گرفته شده است که می توان با استفاده از باتری انرژی مورد نیاز وسایل برقی را تامین کرد.

طراحی نیز همچنان جز برترین های کلاس شاسی بلند در جهان محسوب می شود. این طراحی در گروهی قرار می گیرد که مخاطب پس از مشاهده آن حسی از هیجان و انرژی خواهد داشت.

کادیلاک توجه ویژه ای به شرایط ائروداینامیک داشته و می گوید در اسکالید آی کیو ضریب درگ را ۱۵ درصد کاهش داده است و همانطور که می دانید؛ هر چه میزان ضریب درگ کمتر باشد، به معنای آن است که خودرو توانایی بهتری در شکافتن هوای پیش رو دارد.

در رابطه با کابین بازهم نیاز است بگوئیم که یکی از بهترین های صنعت خودرو پیش روی شما قرار دارد. استفاده از بهترین مواد اولیه، طراحی عالی و اصالت کادیلاک را می توان کاملا در کابین اسکالید آی کیو احساس کرد.

در این کابین از ۵۵ اینچ نمایشگر باکیفیت استفاده شده تا سطح بالایی از مالتی مدیا را در اختیار سرنشینان قرار دهد. سیستم صوتی حرفه ای AKG نیز اینجا با ۱۹ اسپیکر حضور دارد. البته اگر این سیستم صوتی مشتری را راضی نکند، امکان سفارش ۴۰ اسپیکر نیز در نظر گرفته شده است!

برای ردیف دوم ۲ نمایشگر ۱۲.۳ اینچی در نظر گرفته شده است.

پشتیبانی از اپل کارپلی، اندروید اوتو، سانروف، تنظیم الکتریکی صندلی ها به همراه تهویه و گرم کن، شارژر بی سیم و … جز ابتدایی ترین امکانات اسکالید آی کیو محسوب می شوند.

خودرو برابر با ۵۶۹۷ میلیمتر در طول توسعه یافته که ۳۱۵ میلیمتر در مقایسه با نسخه معمولی اسکالید، بیشتر است.

در بخش ایمنی نیز می توان به امکاناتی مانند سوپر کروز، نمایش نقاط کور دید راننده، سنسورهای هشدار برخورد، ترمز اضطراری، دوربین ۳۶۰ درجه باکیفیت اچ دی، هشدار برخورد با عابر و دوچرخه سوار، هدار خروج از خط و دستیار حفظ خودرو بین خطوط اشاره کرد.

پیش بینی می شود، کادیلاک اسکالید آی کیو از حدود ۱۳۰ هزار دلار در تریم پایه قیمت گذاری شود./عصرایران


ثبت نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *