مشاهده مطلبمشاوره فروش
مشاهده مطلبفروش اقساطی محصولات فونیکس

امسال طرح ترافیک جدید اجرا نمی‌شود

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر تهران در نشست خبری خود به موضوعات مختلفی از جمله جزئیات جدید احداث تراموا در پایتخت و زمان اجرای آن، پارک حاشیه‌ای و طرح ترافیک جدید پایتخت پرداخت.

به گزارش تسنیم، سید جعفر تشکری هاشمی در نشست خبری امروز خود در قالب ارائه گزارش عملکرد کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر تهران طی دو سال گذشته اظهار کرد: رویکرد شورای ششم در ارتباط با تأمین زیرساخت‌های شهری و مواردی است که کمتر به آن‌ها در سنوات گذشته توجه شده است؛ مواردی که می‌تواند رضایت شهروندان را در پی داشته باشد.

وی با بیان اینکه مسائلی، چون ترافیک و آلودگی هوا بار‌ها از سوی شهروندان تهرانی به‌عنوان چالش‌ها و معضلات شهر تهران عنوان شده است، گفت: انتظار از شورای شهر تهران این است که پیگیری‌هایی را در حوزه‌های مختلف انجام بدهد تا دغدغه‌های مردم را مرتفع سازد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه در برنامه چهارم توسعه شهر تهران رویکرد انسان‌محورانه مدنظر قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: در نخستین سال از برنامه چهارم توسعه شهر تهران گشایش بزرگی در حوزه حمل‌ونقل شهر تهران پیش‌بینی شده است، به‌طوری که طی ۶، ۷ سال گذشته کمتر به این موضوع توجه شده است که در همین ارتباط در بودجه ۱۴۰۲ شهر تهران بالاترین سهم بودجه به حوزه حمل‌ونقل اختصاص داده شد.

وی با اعلام تخصیص بودجه ۲۷ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومانی از بودجه شهرداری تهران به حوزه حمل‌ونقل عمومی پایتخت تصریح کرد: این بودجه در قالب توسعه زیرساخت‌ها و حوزه حمل‌ونقل عمومی پیش‌بینی شده است تا بتوانیم گام‌های مؤثری را در این حوزه برداریم.

تشکری هاشمی در ادامه نشست خبری در ارتباط با سؤالات خبرنگاران توضیحاتی را مطرح کرد.

 

فروش ویژه محصولات فونیکس (نقدی | اقساطی)

شرایط فروش ویژه محصولات فونیکس | مدت و تعداد محدود | با شرایط متنوع نقدی و اقساطی | همین الان تماس بگیرید

تماس مستقیم

 

تراموا یک مد حمل‌ونقلی منسوخ، لوکس و گران‌قیمت است

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورا در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم در خصوص فرآیند احداث تراموا و زمان آغاز به کار آن در شهر تهران گفت: در این ارتباط جلسات تخصصی برگزار شده است ضمن اینکه شورای شهر تهران هیچ حساسیتی نسبت به عدم اجرای این مد از حمل‌ونقل عمومی ندارد، اما بایستی مطالعات آن به نتیجه برسد و در ادامه با نظر خبرگان و کارشناسان تراموا در شهر تهران عملیاتی و اجرا شود.

وی با یادآوری هزینه بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومانی احداث تراموا در پایتخت ابراز کرد: بسیاری از مد‌های حمل‌ونقل از جمله بی‌آرتی نیز می‌تواند همین ظرفیت جابه‌جایی تراموا را در شهر تهران داشته باشند علی‌رغم اینکه در طرح جامع ترافیک فعلی هیچ اشاره‌ای به موضوع احداث تراموا در پایتخت نشده است و مطالبی در این حوزه وجود ندارد.

تشکری هاشمی افزود: چنانچه پس از ارزیابی‌های اولیه و نظرات کارشناسان و اتمام مطالعات به این نتیجه برسیم که تراموا در شهر تهران احداث شود آن را عملیاتی خواهیم کرد، اما تاکنون در طرح جامع ترافیک فعلی به این موضوع پرداخته نشده است؛ ضمن اینکه اجرای طرح تراموا نیاز به مصوبه شورای شهر تهران دارد.

وی با تذکر اینکه تراموا به‌عنوان یکی از مد‌های حمل‌ونقل لوکس و گرانقیمت محسوب می‌شود، گفت: کارآیی پایین و منسوخ شدن تراموا یکی از مسائلی است که باید به آن توجه شود، ولی در هر صورت چنانچه به این نتیجه برسیم در شهر تهران نیاز به احداث تراموا داریم این کار را عملیاتی خواهیم کرد، اما پس از انجام مطالعات و بررسی صرف و صلاح شهر، این موضوع باید طی مراحل قانونی اجرا شود.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: از رقبای جدی این مد حمل‌ونقل بی‌آرتی است به‌طوری که بی‌آرتی نیز همین ظرفیت جابه‌جایی مسافران را دارد.

وی در پاسخ به سؤال دیگر خبرنگار تسنیم در ارتباط با حذف برخی از گاردریل‌های مسیر آزادی به تهرانپارس تصریح کرد: بنده در ارتباط با حذف گاردریل‌ها تذکری در صحن شورا به شهرداری تهران دادم و فارغ از هر اتفاقی که قرار است در ارتباط با تراموا بیفتد حذف گاردریل‌ها در این بازه زمانی به هیچ عنوان درست نیست چرا که این کار باعث افزایش تصادفات و مرگ‌ومیر‌ها می‌شود.

تشکری هاشمی اظهار امیدواری کرد که حذف گاردریل‌ها به‌دلیل کار‌های عمرانی باشد و پس از انجام کار‌های عمرانی مجدداً گاردریل‌ها در مسیر اشاره‌شده قرار بگیرند.

۸۰ درصد از منابع آلودگی هوا مربوط به خودرو‌های فرسوده و موتورسیکلت‌ها است

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل در ادامه نشست خبری راجع به موضوع آلودگی هوا در شهر تهران گفت: ده‌ها سال است که شهروندان تهرانی از این چالش و مشکل در رنج قرار دارند، بر اساس آمار‌ها بیش از ۸۰ درصد از منابع آلودگی هوا مربوط به ذرات معلق زیر ۲.۵ میکرون (تردد خودرو‌های فرسوده و موتورسیکلت‌ها) است.

وی با اعلام اینکه طبق آمار یک موتورسیکلت تا ۸ برابر خودروی سواری یورو ۲ آلودگی ایجاد می‌کند، اضافه کرد: خودرو‌های فرسوده به‌همراه موتورسیکلت‌ها منبع تولید آلودگی هوا در شهر تهران محسوب می‌شوند.

تشکری هاشمی با بیان اینکه عنوان می‌شود ۲۰ الی ۳۰ سازمان در قبال آلودگی هوا وظایف و مسئولیت‌هایی را دارند یادآور شد: موضوعی که در این ارتباط مهم و اساسی است بحث راهکار‌ها برای کاهش آلودگی هواست و باید به این موضوع توجه شود و ما بتوانیم منابع تولیدکننده آلودگی هوا را حذف کنیم و همان‌طور که گفتیم ۸۰ درصد از منابع آلودگی هوا موتورسیکلت‌ها و خودرو‌های فرسوده هستند.

وی با اشاره به اینکه کشور‌های مختلف تجارب زیادی را در ارتباط با کاهش آلودگی هوا در کلان‌شهر‌های خود دارند گفت: از این شهر‌ها می‌توان به شهر پکن اشاره کرد که در یک بازه زمانی به‌عنوان یکی از آلوده‌ترین شهر‌های جهان محسوب می‌شود، اما در یک اقدام منطقی و یک بازه زمانی با برقی کردن حوزه حمل‌ونقل خود توانست از رده شهر‌های آلوده خارج شود و ما نیز می‌توانیم از این تجریبات استفاده لازم را ببریم.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر موضوع برقی کردن موتورسیکلت‌ها و خودرو‌ها را مطرح کرد و گفت: یکی از راهکار‌های مهم برای کاهش آلودگی هوا همین مسئله است که در دنیا نیز به‌سمت این موضوع گام برداشته‌اند، اما ما همچنان در نقطه صفر در این مسیر قرار داریم.

وی با انتقاد از تولیدخودرو‌های بی‌کیفیت و آلاینده در کشور گفت: یکی دیگر از موضوعاتی که باعث شده است شهروندان به‌سمت نوسازی خودرو‌ها گام برندارند، قیمت نجومی خودروست به‌طوری که برای نوسازی خودرو مردم باید هزینه‌های زیادی را پرداخت کنند که در توان آن‌ها نیست و دولت باید در این مسئله ورود کند و قیمت‌های منطقی در این زمینه تعیین کند تا شاهد نوسازی خودرو‌های فرسوده و کاهش آلاینده‌ها و در ادامه کاهش مرگ‌ومیر‌ها به‌دلیل کاهش آلودگی هوا باشیم.

تشکری هاشمی با اشاره به اینکه در بودجه ۱۴۰۲ شهرداری تهران ۷۰۰ میلیارد تومان جهت نوسازی و برقی کردن موتورسیکلت‌ها در شهر تهران اختصاص داده شده است، گفت: تا امروز هیچ رقمی از این اعتبار به‌عنوان تسهیلات برای برقی کردن موتورسیکلت‌ها اختصاص نیافته است و امیدواریم در این مسیر اقداماتی صورت بگیرد و شهرداری هرچه سریع‌تر به‌سمت برقی کردن اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها برود علاوه بر اینکه در این مسیر سیاست‌های تشویقی را نیز برای افراد در نظر بگیرد.

وی ادامه داد: خودرو‌های برقی در بیرون از مرز‌ها به‌مراتب قیمت‌شان کمتر از خودرو‌های بنزینی در داخل کشور است و چنانچه تدبیری از سوی مسئولان قرار بگیرد تا مرز‌ها باز شود و خودرو‌های برقی وارد کشور و کلان‌شهر‌هایی مثل تهران شوند، شاهد کاهش آلودگی هوا، مرگ‌ومیر‌های ناشی از آلودگی هوا خواهیم بود، اما متأسفانه قیمت نوسازی خودرو‌ها در داخل کشور به‌قدری گران است که افراد تمایلی به نوسازی خودرو‌های فرسوده خود ندارند.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر تهران با انتقاد از راه‌اندازی کارگروه‌های اضطراری در ارتباط با آلودگی هوا گفت: تشکیل چنین کارگروه‌ها و قرارگاه‌هایی اصلاً نمی‌تواند به‌نفع کاهش آلودگی هوای تهران کمک کند و تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها و… در زمان آلودگی هوا راهکار درستی نیست و باید راهکار علمی و عملی در دستور کار قرار بگیرد.

وی در ادامه با انتقاد مجدد از جمع‌آوری برخی از گاردریل‌ها در محدوده شهرداری منطقه ۸ گفت: همان‌طور که گفته شد جمع‌آوری این گاردریل‌ها به هیچ عنوان منطقی نیست علاوه بر این بر اساس آمار اعلام‌شده از سوی پلیس راهور در ۶ ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۲، ۶۰۰ نفر در تهران به‌دلیل مسائل ترافیکی جان خود را از دست داده‌اند که در سنوات گذشته در طول سال این آمار بوده است.

 

فروش ویژه محصولات ام وی ام (نقدی | اقساطی)

فروش ویژه محصولات ام وی ام | نقدی و اقساطی | اقساط ۶۰ ماه | مدت و تعداد محدود | همین الان تماس بگیرید

تماس مستقیم

 

انتقاد از فروش پارک حاشیه‌ای در پایتخت

تشکری هاشمی در ادامه نشست خبری راجع به موضوع فروش پارک حاشیه‌ای در پایتخت تصریح کرد: بر اساس آماری که تهیه شده است ۴۵۰ هزار خودرو در نقاط مختلف شهر تهران می‌توانند از پارک حاشیه‌ای استفاده کنند و خارج از بحثی که این موضوع خوب یا بد است باید به آن توجه داشته باشیم که به‌هرحال شرایطی در شهر تهران وجود دارد که نیاز داریم به پارک حاشیه‌ای توجه شود.

وی در رابطه با این موضوع، کنترل و مدیریت پارک حاشیه‌ای در شهر تهران، خاطرنشان کرد: این موضوع از دو طریق انجام می‌شود؛ یکی از طریق عوامل انسانی دیگری از طریق امکانات و تجهیزات مکانیزه، به‌طوری که در سال ۱۴۰۲ شورای شهر تهران، شهرداری تهران را مکلف کرده است که تا پایان سال ۱۲۰ هزار فضای پارک حاشیه‌ای را در سطح شهر تهران ایجاد کند و مدیریت بر پارک حاشیه‌ای را می‌تواند از طریق عوامل انسانی یا تجهیزات مکانیزه انجام بدهد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورا ادامه داد: اطلاعاتی که در بخش پارک حاشیه‌ای داریم مبنی بر این است که شهرداری تهران با دو شرکت در این حوزه قرارداد به امضا رسانده است یکی از این قرارداد‌ها مربوط به تأمین ماشین، نیروی انسانی و تجهیز ماشین‌ها به دوربین‌ها جهت تردد در سطح شهر تهران بوده است و قرارداد بعدی وجود دارد که در آستانه امضاشدن است، اما متأسفانه به‌دلیل عدم هماهنگی‌های داخل شهرداری تهران این قرارداد‌ها متوقف شده است و ما شاهد فعالیت آن‌ها در سطح شهر تهران نیستیم.

وی ادامه داد: این‌که مبالغ گزافی به‌صورت غیرقانونی توسط برخی از افراد نیز در معابر شهر تهران دریافت شود اتفاق بسیار بدتری است، به‌طوری که ما در شهر تهران شاهد هستیم که در برخی از معابر موانع فیزیکی در سطح خیابان قرار داده می‌شود و افراد به‌ازای پارک خودرو‌ها اقدام به دریافت پول از شهروندان می‌کنند و به همین جهت به‌نظر می‌رسد پارک حاشیه‌ای می‌تواند این اتفاقات غلط و نادرست را برطرف کند.

تشکری هاشمی با تاکید بر اینکه شهرداری تهران موظف است هر چه زودتر به پارک حاشیه‌ای سروسامان بدهد قرارداد‌های فسخ شده را احیا کند گفت: اجرای پارک حاشیه‌ای منجر به عدالت در برخورداری از پارک برای شهروندان خواهد شد ضمن اینکه درآمد مناسبی نیز برای شهرداری تهران بوجود خواهد آورد.

وی با اشاره به اینکه شهرداری تهران می‌تواند از محل پارک حاشیه‌ای سالیانه بیش از هزار میلیارد تومان درآمد کسب کند، گفت: امیدواریم شهرداری تهران بنا بر برنامه‌ریزی انجام شده و مصوبه شورای شهر تهران تا پایان سال ۱۲۰ هزار فضای پارک حاشیه‌ای در شهر تهران را راه‌اندازی کند.

اجرای طرح ترافیک جدید در سال جاری امکان‌پذیر نیست

تشکری هاشمی در ادامه نشست خبری خود به موضوع تغییر طرح ترافیک شهر تهران اشاره کرد و افزود: طرح ترافیک فعلی به سال ۱۳۵۹ (دولت موقت) مربوط است که در آن زمان به تصویب رسیده و تاکنون ادامه داشته است به طوریکه از سال ۵۹ تا ۱۴۰۲ ما شاهد تغییرات بسزایی در شهر تهران به جهت گستردگی شهر، افزایش جمعیت، افزایش خودرو‌ها و توسعه سیستم حمل و نقل بوده‌ایم و قاعدتا باید طرح ترافیک پایتخت پس از این سال‌ها مورد تغییر قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه نسخه‌ای که برای طرح ترافیک در سال ۱۳۵۹ نوشته‌اند برای سال ۱۴۰۲ کارآیی لازم را ندارد گفت: شورای شهر تهران در برنامه چهارم توسعه شهر تهران، شهرداری را موظف کرده که بازنگری طرح ترافیک را در دستور کار خود قرار بدهد و در ادامه طرحی کارشناسی شده را به شورا ارائه کند.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به اینکه در طرح ترافیک فعلی آسیب‌های جدی به شهروندان وارد شده تاکید کرد: یکی از آسیب‌ها این بوده که ساکنان طرح ترافیک به دلیل اجرای این طرح منجر به کوچ کردن محل زندگی خود کرده‌اند و همین امر منجر به شب‌مردگی در این محدوده‌ها و مناطق شده است. علاوه بر اینکه طرح ترافیک فعلی باعث شده که قیمت املاک و دارایی‌ها در محدوده طرح و خارج از طرح متفاوت باشد و آسیب‌های دیگری نیز در این بخش وجود دارد.

تشکری هاشمی با طرح این پرسش که آیا محدوده طرح ترافیک با محدوده خارج از محدوده طرح ترافیک تفاوتی را به لحاظ تردد خودرو‌ها دارد یا خیر گفت: قطعا هیچ تفاوتی ندارد حتی امکان دارد که محدوده طرح ترافیک شلوغ‌تر از محدوده خارج از طرح ترافیک باشد و به همین دلیلی که گفته شد بازنگری طرح ترافیک پس از سال‌ها در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه سیاست‌های ترافیکی در این سال‌ها موثر نبوده گفت: به همین جهت شهرداری تهران ملزم شده مطالعات وسیعی را نسبت به طرح ترافیک انجام بدهد و در این مطالعات به موضوعات مختلف مبنی بر اینکه محدوده طرح ترافیک گسترش پیدا کند یا خیر و یا نقاط دیگری به طرح اضافه شوند یا خیر و مسائل دیگری بپردازد و تا مطالعات انجام نشود و خبرگان و کارشناسان در این حوزه نظر ندهند طرح ترافیک تغییری نخواهد کرد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با بیان اینکه این کمیسیون هیچ طرحی را در ارتباط با طرح ترافیک نخواهد داد تصریح کرد: ما بنا نداریم طرحی را در این حوزه بدهیم و تاکید ما بر این است که شهرداری تهران با کمک خبرگان و متخصصان طرحی را به شورا بیاورد و در ادامه این طرح در کمیسیون تخصصی مورد بررسی و در نهایت در صحن مطرح و به تصویب خواهد رسید و قطعاً ما در این مسیر از کارشناسان، خبرگان و متخصصان مشورت خواهیم گرفت.

تشکری هاشمی در پاسخ به این پرسش که آیا طرح ترافیک جدید در سال جاری اجرا می‌شود گفت: آنچه مسلم است در چند ماه پایانی سال نتوانیم این طرح را آماده کنیم چرا که باید تصویب این طرح فرآیند خودش را طی کند به طوری که این طرح باید در شورای ترافیک و در نهایت در شورای شهر تهران به تصویب برسد و علاوه بر این حتما باید شهروندان آموزش‌های لازم را در طرح ترافیک ببینند و به همین جهت امکان اجرای طرح جدید ترافیک در سال جاری غیرممکن است هر چند انتظار داریم که شهرداری تهران طرح ترافیک جدید در سال جاری به شورا ارائه بدهد.

تشکری هاشمی در ادامه نشست خبری به موضوع شبکه بزرگراهی پایتخت اشاره کرد و افزود: در حال حاضر ما شبکه بزرگراهی تکمیل شده‌ای را در پایتخت داریم و نیازی به احداث بزرگراه جدید نداریم البته در چند نقطه از پایتخت اقداماتی برای تکمیل کردن این شبکه بزرگراهی انجام شده، اما همانطور که گفته شد نیاز به اجرای پروژه بزرگ در بخش بزرگراهی در پایتخت نداریم.

وی به بزرگراه شهید شوشتری در شرق تهران اشاره کرد و گفت: تکمیل و بهره‌برداری این پروژه بسیار مهم است که بنا بر برنامه‌ریزی انجام شده این پروژه در دو فاز به بهره‌برداری خواهد رسید که بنابر گفته مسئولان شهرداری تهران فاز نخست این پروژه در سال جاری تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید و می‌تواند مشکلات بار ترافیکی در بزرگراه بسیج را به سبب تردد خودرو‌های سنگین برطرف کند و شاهد آسایش و آرامش شهروندان در این قسمت از پایتخت باشیم.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران بزرگراه شهید شوشتری را یکی از پروژه‌ها مهم و بزرگ به عنوان کمربندی شرق تهران عنوان کرد و ادامه داد: این پروژه بزرگراه امام رضا را به شهید یاسینی متصل خواهد کرد ضمن اینکه فاز دوم این پروژه نیز در دستور کار شهرداری تهران قرار دارد که به دلایل مسائل زیست محیطی جلساتی را با سازمان محیط زیست برگزار کردیم که امیدواریم با همکاری سازمان محیط زیست و شهرداری تهران راهکار مناسبی برای ادامه این پروژه بزرگراه شهید شوشتری اتخاذ شود.

تشکری هاشمی به ادامه بزرگراه یادگار امام در غرب تهران اشاره کرد و گفت: ادامه بزرگراه یادگار امام به بزرگراه شهید بروجردی متصل خواهد شد به طوری که بخش اول بزرگراه شهید بروجردی اجرا شد و چند کیلومتر باقیمانده نیز در آینده تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید و بزرگراه یادگار امام به بزرگراه شهید بروجردی متصل خواهد شد.

چرایی دستکاری چراغ‌های راهنمایی رانندگی توسط پلیس

وی در ادامه نشست خبری با اشاره به اینکه ما ۳ دسته تقاطع در سطح شهر تهران داریم تصریح کرد: تقاطع اول مربوط به چراغ‌های راهنمایی رانندگی به صورت زمان ثابت، چراغ‌های برنامه‌پذیر و در نهایت چراغ‌های هوشمند که عمدتا ما باید به سمت تقاطع‌های چراغ‌های هوشمند گام برداریم و این مسئله بسیار مهم و حیاتی است.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با بیان اینکه پلیس نیز در برخی از موارد از روز اقدام به دستکاری چراغ‌های راهنمایی و رانندگی می‌کند گفت: متاسفانه چراغ‌های تقاطع‌های هوشمند در چند سال اخیر به دلیل عدم نگهداری و عدم توسعه با چالش‌ها و مشکلاتی روبرو شده‌اند و بسیاری از تجهیزات هوشمند در حال حاضر خراب شده و به درستی کار نمی‌کنند و امیدوارم با آمدن مدیر عامل جدید شرکت کنترل ترافیک دقت نظر بیشتری برای فعالیت مجدد این چراغ‌های هوشمند در سطح شهر تهران بشود.

تشکری هاشمی با بیان اینکه متولی چراغ‌های هوشمند شرکت کنترل ترافیک است گفت: بر اساس آماری که تاکنون به دست آورده‌ایم ۱۵ درصد از بودجه شرکت کنترل ترافیک از سوی شهرداری تهران اختصاص داده شده که این روند بسیار کمی است و امیدواریم که تمهیداتی از سوی شهرداری تهران برای اختصاص بودجه لازم به این شرکت انجام بشود و در صورتی که چراغ‌ها هوشمند شوند پلیس نیز مجبور نمی‌شود به صورت دستی چراغ‌های راهنمایی و رانندگی را دستکاری کند.

وی در ادامه با انتقاد از عدم دسترسی افراد به آرشیو شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزود: آمار‌ها و داده‌هایی که وجود دارد در صورتی که در طبقه محرمانه قرار نداشته باشند هیچ محدودیتی جهت در قرار دادن این آمار‌ها به افراد از جمله رسانه‌ها، محققین و مراکز وجود ندارد و هیچ محدودیتی نیز برای دسترسی به آرشیو شرکت کنترل کیفیت هوا وجود ندارد.

وی گفت: متاسفانه شاهد هستیم که جنگلی از داده‌ها وجود دارد، اما این داده‌ها در یک فضای حبس شده قرار می‌گیرند. این داده‌ها نه مورد استفاده قرار می‌گیرند و نه در اختیار افراد قرار می‌گیرند که کار غلطی است که انتظار داریم این داده‌ها در اختیار صاحبنظرانه قرار بگیرند و همانطور که گفته شد هیچ محدودیتی به دسترسی افراد به آرشیو کنترل کیفیت وجود ندارد.

همکاری شورای شهر و شهرداری تهران در همه حوزه‌ها

وی به همکاری حداکثری شورا و شهرداری اشاره کرد و افزود: شورا و شهرداری هیچ رقابتی با هم ندارند و در حال تلاش برای خدمت به شهروندان تهرانی هستند و شاهد حداکثر همکاری در مسائل بین شورا و شهرداری هستیم.

تشکری هاشمی با بیان اینکه اگر مسائلی هم وجود داشته باشد حتما این مسائل را در جلسات با شهرداری دنبال و پیگیری خواهیم کرد گفت: ۹۰ درصد از بحث‌های ما در چنین نشست‌هایی مرتفع می‌شوند و گاهی اوقات نیز وقتی می‌بینیم راهکار مناسبی برای مرتفع کردن مشکلات از سوی شهرداری وجود ندارد تذکرات را به شهردار می‌دهیم و الحق و الانصاف شهردار تهران به مدیران خود دستور داده که موارد مطرح شده از سوی شورا مرتفع شود.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: یکی دیگر از راهکار‌های رسیدن شورا به نتایج سؤالات و پرسش‌های خود طرح سوال است و تلاش می‌کنیم کار به اینجا نرسد البته همین مسیر را شهرداری تهران دنبال می‌کند و شاهد همکاری مناسبی بین شورا و شهرداری تهران در دو سال گذشته بوده‌ایم.

وی گفت: یکی از مشکلاتی که در سال گذشته مطرح شد بحث سرویس مدارس بود که مشکلات حقوقی وجود دارد که با پیگیری شهرداری تهران این مشکلات رفع و هیچ چالشی در این مسئله نداریم.

تشکری هاشمی گفت: یکی دیگر از مسائل که شورا و شهرداری پیگیری کردند بحث شرکت کنترل ترافیک بود که در مقطعی عنوان شده بود که قرار است این شرکت منحل و ادغام شود که در همین ارتباط ما تذکراتی را دادیم و از فعل و انفعالات برای این ادغام جلوگیری شد و هم اکنون نیز شاهد حضور یکی از نیرو‌های باتجربه در این شرکت هستیم و امیدواریم که شاهد سروسامان این شرکت باشیم. البته این نکته قابل توجه است که متاسفانه مرتبا مدیر عامل یا سرپرست شرکت کنترل ترافیک تغییر پیدا کرده است.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در ارتباط با پرداخت سهم شهرداری از محل جرائم تصریح کرد: در سنوات گذشته حدودا ۱۰ درصد از این رقم از سوی دولت به شهرداری پرداخت می‌شد که سال گذشته این رقم به ۶۰ درصد رسید.


ثبت نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *