مشاهده مطلبمشاوره فروش
مشاهده مطلبفروش اقساطی محصولات فونیکس

اولین هیوندای سعودی ها به زودی از خط تولید خارج می شود

کمپانی هیوندای کره جنوبی از راه اندازی خط تولید خودرو در عربستان سعودی خبر داد. این کمپانی کره ای طی توافقی با مرکز PIF یا صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان، در آینده نزدیک طرح خود را وارد فاز عملیاتی می کند.

یون سوک یول رئیس جمهور کره جنوبی نیز این خبر را تایید کرده است. ظاهرا عربستان و هیوندای در نظر دارند سالانه ۵۰ هزار خودرو الکتریکی و بنزینی را در کارخانه مذکور تولید و روانه بازار کنند.

سهم PIF در این ائتلاف برابر با ۷۰ درصد است و ۳۰ درصد باقیمانده را نیز هیوندای در اختیار دارد. ارزش کل این سرمایه گذاری حدود ۵۰۰ میلیون دلار برآورد شده است.

هیوندای موتور گروپ اکنون سومین گروه خودرو سازی بزرگ جهانی از منظر شاخص فروش جهانی است که با حضور در عربستان، تولید ۳۰۰ هزار خودرو در سال را تا ۲۰۳۰ هدف گذاری کرده و البته این یک تلاش مهم برای عربستان نیز محسوب می شود تا مقداری اقتصاد خود را از تک قطبی بودن و وابستگی به نفت نجات دهد.

با توجه به اظهارات یون سوک یول ، اولین خودرو هیوندای در عربستان سال ۲۰۲۶ از خط تولید خارج خواهد شد. اطلاعات دقیقی از موقعیت کارخانه و اینکه کدام مدل های هیوندای تولید خواهند شد، ارائه نشده است.

به اعتقاد کارشناسان؛ سفر اخیر رئیس جمهور کره جنوبی به ریاض و ملاقات وی با محمد بن سلمان اثر مهمی آینده صنعت خودرو عربستان خواهد داشت.

البته باید توجه داشت که این اولین رویداد خبری داغ و مهم درباره عربستان نیست زیرا مدتی قبل نیز خبرهایی منتشر شد که براساس آن، مرکز PIF یا صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان با خرید بخش کوچکی از سهام پاگانی تبدیل به یکی از سرمایه گذاران این کمپانی شده است.

همچنین گفته می شود که کمپانی معروف فاکس کان چین که به خاطر تولید محصولات اپل(بویژه آیفون) شهرت دارد با سعودی ها به منظور ایجاد ظرفیت تولید خودروهای الکتریکی وارد مذاکره شده است.

به این موارد باید حضور برند مطرح لوسید در عربستان را نیز اضافه کرد!/عصرایران


ثبت نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *