مشاهده مطلبمشاوره فروش
مشاهده مطلبفروش اقساطی محصولات فونیکس

خودروساز چینی به تسلا رسید

با وجود اینکه رالی سوپرشارژ تسلا به دلیل رشد ضعیف‌تر فروش کاهش می‌یابد، انتظارات برای بی‌وای‌دی(BYD) به عنوان تولیدکننده برتر خودروهای الکتریکی چین به لطف سودهای بی‌سابقه افزایش می‌یابد.

  بی‌وای‌دی به سرعت در حال نزدیک‌ شدن به تسلا به عنوان بزرگترین فروشنده خودروهای الکتریکی در جهان است. با این حال، سهام شرکت ایلان ماسک در سال جاری ۶۸ درصد افزایش یافته که بسیار بیشتر از افزایش ۲۸ درصدی سهام بی‌وای‌دی در فهرست هنگ‌کنگ است.

بی‌وای‌دی با وجود تشدید رقابت و کاهش بیشتر در فروش خودروهای جدید انرژی چین، فروش بالایی را ثبت کرد. ماسک با چشم‌اندازی ناامیدکننده جهانی خودروهای برقی را زیر سوال برد و گفت افزایش نرخ‌های بهره در ایالات‌متحده به فروش آن آسیب زده است. نتایج تسلا همچنین از جنگ چند ماهه قیمتی رنج می‌برد که در تلاش برای تقویت تقاضا آغاز کرده بود.

سهام بی‌وای‌دی در این ماه بیش از یک درصد افزایش یافته است، در حالی که تسلا ۱۷ درصد سقوط کرده است که منجر به کاهش ارزش سهامداران جهانی شده است.

بی‌وای‌دی در سه ماهه اخیر رکورد فروش ۸۲۲ هزار و ۹۴ دستگاه خودرو از جمله هیبریدی داشت که به تثبیت برتری خود به عنوان پرفروش‌ترین برند خودروی چین کمک کرد و چیزی که به ویژه ناظران صنعت را شگفت زده کرد این است که به نظر می‌رسد بی‌وای‌دی با وجود رقابت قیمت، درآمد بیشتری به ازای هر وسیله نقلیه کسب می‌کند.

تحلیلگران بر این باورند که بی‌وای‌دی می‌تواند سودآوری خود را تا سال آینده به لطف فروش بیشتر خودروهای سطح بالا و همچنین توسعه مستمر در خارج از کشور حفظ کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، بهبود چشم‌انداز سود به جذاب‌تر کردن سهام بهبود چشم‌انداز سود به جذاب‌تر کردن سهام بی‌وای‌دی کمک کرده و درآمدهای آینده آن را تا حدود ۱۸ برابر در مقایسه با بیش از ۵۰ برابر تسلا کاهش داده است./ایسنا

 


ثبت نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *