مشاهده مطلبمشاوره فروش
مشاهده مطلبپیج آپشن

رقابت داغ BYD با خودروسازهای خارجی در بازار چین

براساس گزارش اتحادیه خودرو چین، طی اکتبر 2023 (مهر-آبان 1402) بازار چین فروش 2.033 میلیون دستگاه خودرو صفر کیلومتر را به ثبت رسانده است. این آمار در مقیاس سالانه افزایش 10.2 درصدی را نمایش می دهد. همچنین در مقیاس ماهانه و مقایسه با ماه گذشته نیز افزایش 0.7 درصدی را ثبت کرده است.

بهبود وضعیت خودروهای مبتنی بر انرژی های نوین یکی از دلایل اصلی صعود نمودارها در گزارش مذکور بوده است. برابر با 195 هزار خودرو الکتریکی خالص و 272 هزار پلاگین هیبرید تحویل مشتریان شده است که بدین ترتیب 37.7 درصد آمار کل فروش خودرو که ابتدای متن به آن اشاره کردیم، در اختیار محصولات مبتنی بر انرژی های نوین قرار دارد.

صدر جدول در اختیار برند BYD قرار دارد و البته این برای بی وای دی یک تجربه تکراری است زیرا اکثر مواقع این کمپانی پرچمدار گزارش های مشابه در کشور چین بوده است. بی وای دی در این گزارش، برابر با 246389 دستگاه خودرو فروخته است که سهم بازار 12.12 درصدی را به خود اختصاص می دهد.

فولکس واگن با فروش کل 198210 در رتبه دوم قرار دارد و سهم بازار 9.75 درصدی را در اختیار دارد. تویوتا با فروش 151003 خودرو و سهم بازار 7.43 درصد در رتبه سوم قرار دارد.

هوندا با فروش 130221 دستگاه خودرو و سهم 6.41 درصدی در رتبه چهارم قرار گرفته است. جیلی دیگر خودروساز چینی با فروش 92770 و سهم بازار 4.56 درصد در رتبه پنجم نشسته است.

تسلا ارائه تریم بروزرسانی شده مدل 3 در بازار چین را آغاز کرده آن هم در شرایطی که تنها چند روز از آغاز اکتبر گذشته بود. طی این مدت 2000 دستگاه تسلا مدل 3 جدید تحویل مشتریان شده است. مجموع فروش تسلا در این گزارش برابر با 28686 دستگاه خودرو بوده که کمترین میزان از ژانویه 2023 محسوب می شود.

بی وای دی در بازار خودروهای الکتریکی چین، سهم 27 درصدی را به خود اختصاص داده است. از طرف دیگر، سهم بی وای دی در بازار پلاگین هیبریدهای چین نیز برابر با 41 درصد بوده است.

 جدول فروش برترین برندهای الکتریکی در بازار چین طی اکتبر 2023 

در جدول به ترتیب از چپ به راست ستون های: رتبه / برند / میزان فروش(دستگاه) / سهم بازار(درصد)

پرفروش ترین خودروهای بازار چین در اکتبر 2023

در جدول به ترتیب از چپ به راست ستون های: رتبه / برند / مدل خودرو / میزان فروش(دستگاه) / تغییرات در مقیاس سالانه / سهم بازار

 

همانطور که در جدول ها مشخص است، اکثر رتبه ها و فروش بالا در اختیار مدل های چینی قرار دارد. در بخش هایی نیز که برندهای بین المللی مانند فولکس واگن، نیسان، تسلا و هوندا صاحب رتبه هستند؛ محصولات پرفروش آن ها همگی در چین و تحت ائتلاف با کمپانی های این کشور تولید می شوند.


ثبت نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *