مشاهده مطلبمشاوره فروش
مشاهده مطلبفروش اقساطی محصولات فونیکس

سفران لانگ کورس؛ از عجیب ترین های کمپانی رنو!

یکی از محصولات کمپانی رنو است که در فاصله سال های ۱۹۹۲ تا ۲۰۰۰ روی خط تولید قرار داشت. در زمان تولید، محصولات خانواده سفران گران ترین های رنو بودند و در رده خودروهای لوکس این کمپانی قرار داشتند. مجموعا حدود ۳۰۰ هزار دستگاه سفران تولید شد که در مقایسه با سایر محصولا رنو عدد کمی محسوب می شود.

اما در این مطلب سراغ عجیب ترین محصول سفران می رویم که در سال۱۹۹۴ و طی نمایشگاه خودروی پاریس معرفی شد. این خودرو سفران لانگ کورس نام داشت. البته در برخی از منابع به نام دقیق تر؛ سفران وی۶ توربو لانگ کورس اشاره شده است.

همانطور که از نام این رنو مشخص است، در بخش پیشرانه از تپنده ۶ سیلندر توربودوقلو با ۲۵۰ اسب بخار خروجی استفاده شد. سامانه تمام چرخ محرک نیز در وضعیت فعال قرار داشت.

سفران لانگ کورس از درب عقب به بعد طراحی نامتعارفی را به اشتراک می گذارد. چراغ های عقب و شیب درب شیشه ای این قسمت نیز همین وضعیت را دارند.

سفران لانگ کورس

این نمونه اولیه یا نسخه پروتوتایپ با توجه به فروش پایین محصولات خانواده سفران هیچ گاه برای حضور در خط تولید انبوه مورد توجه رنو قرار نگرفت. البته ظاهر عجیب و غریب آن نیز عملا ریسک بالایی را برای عبور از نسخه پروتایپ طلب می کرد که در نهایت کسی در رنو آن را عهده دار نشد.

همین نمونه اولیه در سال ۲۰۱۲ طی یک حراج و با ۲۲۶۳۶ یورو به مالک جدید واگذار شد.

منیع:عصرایران


ثبت نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *