مشاهده مطلبمشاوره فروش
مشاهده مطلبفروش اقساطی محصولات فونیکس

شرایط صدور گواهینامه موتورسیکلت به‌صورت یک‌روزه در تهران اعلام شد

طرح صدور گواهینامه موتورسیکلت یک‌روزه مخصوص افرادی است که دارای موتورسیکلت هستند، ولی وقت کافی برای گذراندن دوره‌های آموزشی را ندارند.

طرح صدور گواهینامه موتورسیکلت یک روزه مخصوص افرادی است که دارای موتورسیکلت هستند، ولی وقت کافی برای گذراندن دوره‌های آموزشی را ندارند. این طرح در بخش‌هایی از تهران به حالت اجرا درآمده است و به‌زودی در سایر مراکز استان‌های کشور نیز عملیاتی خواهد شد.

موتورسیکلت یک وسیله نقلیه محبوب و پرکاربرد در جاده‌های شلوغ و پرترافیک شهرهای بزرگ، ازجمله تهران است. موتورسیکلت امکان مانور در بین خودروهای متعدد را دارد و یکی از سریع‌ترین راه‌های ممکن برای رسیدن به مقصد است. بااین‌وجود، اغلب موتورسواران به‌سبب نبود وقت و بودجه کافی، فاقد گواهینامه رانندگی با موتورسیکلت هستند، حال‌آنکه رانندگی با این وسیله نقلیه تندوتیز نیز همانند خودروها، نیازمند داشتن گواهینامه است.

خوشبختانه امکان گرفتن گواهینامه موتورسیکلت یک روزه فعلاً برای شهروندان تهرانی فراهم شده است. این طرح در برخی مناطق تهران عملی شده و به قبولی در امتحان آیین‌نامه احتیاج ندارد. همچنین هزینه گرفتن گواهینامه یک روزه، ۶۰ درصد کاهش یافته است.

به گفته جانشین رئیس پلیس راهور فراجا، طرح صدور گواهینامه موتورسیکلت یک روزه با هدف افزایش ایمنی، رفاه حال موتورسواران، سهولت دریافت گواهینامه و از همه مهم‌تر، ممانعت از تردد رانندگان بدون گواهینامه در نظر گرفته شده است.

با اجرای این طرح، موتورسوارانی که به هر دلیلی فاقد گواهینامه هستند، می‌توانند در مدت‌زمان کمتر از ۲۴ ساعت، گواهی رانندگی با موتورسیکلت را در دست بگیرند. همچنین هزینه گواهینامه یک روزه موتورسیکلت حدود ۳۲۰ هزار تومان بوده که بسیار کمتر از قیمت مصوب است. بنابراین موتورسواران دیگر بهانه‌ای برای نداشتن گواهینامه ندارند.

از موتورسواران خواسته شده است تا از این طرح ساده و سریع استقبال کنند و دریافت گواهینامه را جدی بگیرند تا بلکه آمار مربوط به تصادفات موتورسواران در سطح شهر کاهش یابد. متأسفانه اکثر سوانح رانندگی در شهرهای شلوغ به موتورسواران مربوط می‌شود که آمار بالایی از آن‌ها پیامدهای ناخوشایندی را به‌همراه دارند.


ثبت نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *