مشاهده مطلبمشاوره فروش
مشاهده مطلبفروش اقساطی محصولات فونیکس

عملکرد ناامیدکننده ام جی GT در تست ایمنی با نمره صفر ستاره

در جدیدترین برنامه ارزیابی خودروهای جدید انکپ استرالیا مدل‌های ام جی GT و ام جی ۵ امتیاز صفر ستاره گرفته‌اند.

خودروسازان هر ساله سرمایه‌گذاری زیادی روی ایمن‌ترکردن خودروهای خود می‌کنند. طی سال‌های گذشته با معرفی ویژگی‌های ایمنی پیشرفته مانند سیستم کمک‌راننده پیشرفته (ADAS) و سازه‌های بدنه مخصوص محافظت از سرنشینان و عابران پیاده در صورت تصادف، شاهد این تلاش‌ها بوده‌ایم. بااین‌حال سدان جدید و وارداتی بازار ایران یعنی ام جی GT چندان در بخش ایمنی موفق نبوده است.

بااین‌حال گاهی خودروهایی وجود دارند که نمی‌توانند الزامات سخت‌گیرانه ایمنی مدرن را برآورده کنند. این‌بار نوبت به ام جی GT و ام جی ۵ رسیده است. در جدیدترین برنامه ارزیابی خودروهای جدید استرالزی مدل‌های ام جی GT و ام جی ۵ امتیاز صفر ستاره گرفته‌اند. این برنامه برای سنجش ایمنی خودروهای عرضه‌شده در استرالیا و کشورهای اقیانوسیه است.

براساس گزارش ANCAP، ام جی GT در زمینه حفاظت از سرنشینان بزرگسال عملکرد ضعیفی داشته است. این سدان به دلیل حفاظت ضعیف یا خیلی کم در صورت برخورد از جلو و بغل، نمره ضعیف ۱۵.۰۹ از ۴۰ را در این بخش کسب کرد. طبق گزارش ANCAP، سازه‌های موجود در داشبورد به‌عنوان منبع بالقوه آسیب برای راننده ذکر شده‌اند.

آسیب‌پذیری قابل توجه ام جی GT در سایر بخش‌ها

ام جی GT از نظر حفاظت از کودکان و عابران آسیب‌پذیر بهتر عمل کرد. سدان ام جی در این دسته‌بندی‌ها به‌ترتیب ۵۸ و ۴۲ درصد از امتیاز کسب کرده است. بااین‌حال، ام جی جی تی از نظر آپشن‌های ایمنی نیز عملکرد ناامیدکننده‌ای داشت. این خودرو درمجموع ۲.۴۸ از ۱۸ امتیاز ممکن را کسب کرد. این خودرو در بخش یادآورهای کمربند ایمنی، نظارت راننده، عملکرد AEB در تقاطع‌ها و برخورد شاخ به شاخ و همچنین سیستم‌های پشتیبانی از مسیر، امتیاز صفر را به‌دست آورد.

درمجموع، در گزارش ANCAP آمده است که ام جی جی تی به‌دلیل حذف ویژگی‌های ایمنی اساسی که از سال‌ها پیش در خودروهای جدید رایج بوده، موفق به کسب ستاره نشده است. ام جی GT به همراه ماهیندرا اسکورپیو مورد آزمایش قرار گرفت که آن مدل هم در این ارزیابی صفر ستاره کسب کرد.

«کارلا هوروگ»، مدیر اجرایی ANCAP، گفته است: «ام جی جی تی و ماهیندرا اسکورپیو امسال برای اولین‌بار به بازار استرالزی عرضه شدند. بااین‌حال واضح است که امکانات ایمنی آن‌ها چند نسل عقب‌تر از چیزی است که امروزه تقریباً در هر خودروی جدیدی در بازار وجود دارد. این نشان می‌دهد که همه خودروها، حتی مدل‌های جدید، سطح ایمنی یکسانی را ارائه نمی‌دهند. با این نتایج انتظار می‌رود که شاهد بهبودهای قابل‌توجهی در این مدل‌ها باشیم. ام جی سعی می‌کند تا سطح ایمنی ارائه‌‌شده توسط رقبای خود را برای مشتریان فراهم کنند.»/دیجیاتو


ثبت نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *