منصوری P900 در یک نگاه؛ پکیجی مهیب از عملکرد و هیجان

منصوری P900 بر اساس شاسی بلند محبوب و پرطرفدار مرسدس AMG G63 توسعه پیدا کرده است.

به‌تازگی شرکت منصوری از یک پروژه جدید دیگر رونمایی کرده است. این پروژه که P900 نام دارد، براساس شاسی‌بلند محبوب و پرطرفدار مرسدس AMG G63 توسعه پیدا کرده و هم از لحاظ ظاهری و هم از نظر فنی از جذابیت‌های بسیار زیادی برخوردار است. به‌لطف بازنگری‌های منصوری، این شاسی‌بلند لوکس حالا صفر تا صد را در عرض فقط ۳.۵ ثانیه طی می‌کند.

منصوری P900 به‌خاطر رنگ فوق‌العاده متمایز خود از کیلومترها دورتر هم قابل تشخیص است! این رنگ از شنزارها اقتباس شده و جلای خاصی دارد. استفاده از رنگ مشکی در کنار این رنگ، کنتراست بسیار زیبایی را پدید آورده است. طبق رسم دیرینه منصوری، قطعات مشکی رنگ جنسی از فیبر کربن دارند.

تیونر معروف جهان خودرو، در پروژه P900 یک کیت بدنه اختصاصی برای مرسدس AMG G63 طراحی کرده است. این کیت شامل سپرهای جلو و عقب، رکاب‌های جانبی، لبه گلگیرها، کاپوت، باله عقب و چند قطعه تزئینی دیگر می‌شود. مکمل جذابیت این کیت، رینگ‌های حجیم ۲۴ اینچی هستند که ساختاری یکپارچه دارند.

مشخصات فنی منصوری P900

به‌ سراغ پیشرانه می‌رویم؛ با بازنگری‌ها و بهینه‌سازی مهندسین منصوری، موتور ۴ لیتری V8 و توئین توربوی P900 یا مرسدس AMG سابق، توانایی تولید ۹۰۰ اسب‌بخار قدرت و ۱۲۰۰ نیوتن‌متر گشتاور را دارد. بد نیست بدانید این موتور در شرایط استاندارد ۵۷۷ اسب‌بخار قدرت و ۸۵۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند.

با اتکا به این خروجی بسیار بالا، منصوری P900 صفر تا صد را در عرض فقط ۳.۵ ثانیه طی می‌کند. حداکثر سرعت آن هم حالا به ۱۵۵ مایل یا ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. برای مقایسه باید گفت مرسدس AMG G63 شتابی برابر با ۴.۵ ثانیه و حداکثر سرعتی برابر با ۱۳۰ مایل یا ۲۱۰ کیلومتر دارد.

همانند پروژه‌های اخیر، درباره قیمت این پروژه نیز اطلاعاتی در دست نیست، ولی مسلماً امضای منصوری پای آن برای مشتریان بالقوه گران تمام می‌شود! گفتنی است مرسدس خود را برای معرفی نسخه به‌روزشده از G کلاس آماده می‌کند.

تصاویر جاسوسی حکایت از آن دارند که در این نسخه نمای روبه‌رو و عقب دستخوش تغییراتی خواهند شد. از اصلی‌ترین تغییرات باید به بازطراحی گرافیک چراغ‌های جلو اشاره کنیم. این نسخه با آخرین نسخه از سیستم اینفوتینمنت MBUX به فروش خواهد رسید.

علاوه‌بر‌این باید گفت نسخه تمام الکتریکی G کلاس نیز در راه است. این نسخه EQG نام دارد و سال آینده وارد بازار می‌شود. از لحاظ طراحی، این نسخه شباهت زیادی به مدل فعلی دارد، اما در بخش فنی، این نسخه از شاسی نردبانی بزرگ‌تری بهره می‌برد. ضمن اینکه هر یک از چرخ‌ها به یک موتور برقی مستقل متصل هستند. مجموع قدرت این موتورها چیزی بین ۶۰۰ الی ۶۷۰ اسب‌بخار برآورد می‌شود. باتری هم پیمایش ۳۱۰ مایل مسافت یا ۵۰۰ کیلومتر مسافت را فراهم خواهد کرد.

شایان ذکر است مرسدس بنز چندی پیش با تولید یک نسخه ویژه، دستیابی به رکورد ساخت ۵۰۰ هزار دستگاه G کلاس را جشن گرفت. این شاسی‌بلند نمادین از سال ۱۹۷۹ روی خط تولید قرار دارد.


ثبت نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *