مشاهده مطلبمشاوره فروش
مشاهده مطلبفروش اقساطی محصولات فونیکس

موسس کاوازاکی چه کسی است؟

کاوازاکی از اوایل دهه ۱۹۵۰ در بازار موتورسیکلت حضور داشت و اولین موتورهای خود را در سال ۱۹۵۳ تولید کرد.

تا سال ۱۹۶۰، این شرکت از طریق اتحاد با شرکت تولیدی مگورو، تولید موتورسیکلت‌های کاملاً یکپارچه را، با اولین تولیدی با نام تجاری کاوازاکی در خیابان‌های توکیو در سال ۱۹۶۱ افزایش داد. در دهه‌های پس از آن، «Kawasaki Motorcycles» از یک استارت آپ ژاپنی به یکی از معروف‌ترین برندهای روی کره زمین تبدیل شد و مجموعه‌ای چشمگیر از موتورها را می‌سازد که در میان ماجراجویان جاده‌ای موفقیت بزرگی داشته‌است.

با این حال، با توجه به عمر طولانی این شرکت، ممکن است یک یا دو سوال نه تنها در مورد مالکیت آن، بلکه در مورد محل ساخت موتورسیکلت های کاوازاکی نیز داشته باشید. بنابراین، در اینجا خلاصه‌ای سریع از مالکیت و آمار تولید کاوازاکی آورده شده است.

موتورسیکلت‌های کاوازاکی در کجا ساخته می‌شوند؟

ما سعی خواهیم کرد ابتدا به سوال دوم پاسخ دهیم زیرا مصرف کنندگان اکنون بیش از هر زمان دیگری به محل تولید محصول توجه می‌کنند. پاسخ به این پرسش که امروزه موتورسیکلت‌های کاوازاکی در کجا ساخته می‌شوند کمی دشوار است. اما از نقطه نظر تاریخی، بیشتر کاوازاکی‌های ساخته شده در دهه ۱۹۶۰ و اوایل دهه ۷۰ در ژاپن تولید شدند. با این حال، اگر یک کاوازاکی در آمریکا بین سال‌های ۱۹۷۵ و اوایل دهه ۲۰۰۰ خریداری کرده باشید، ممکن است این موتورسیکلت در ایالات متحده ساخته شده باشد، زیرا این شرکت یک کارخانه تولیدی در لینکلن، نبراسکا، در حدود سال ۱۹۷۴ افتتاح کرده‌است. از این نظر، کاوازاکی یک پیشرو بود. با کارخانه لینکلن، این شرکت به اولین شرکت خودروسازی خارجی تبدیل شد که یک کارخانه تولیدی در ایالات متحده افتتاح کرد.

برخی از محبوب‌ترین موتورهای کاوازاکی پس از شروع تولید کارخانه لینکلن در ایالات متحده ساخته شدند، از جمله KZ۴۰۰، KZ۹۰۰، Ninja ۶۰۰R و KZ۱۰۰۰P. این روزها، ساخت کاوازاکی در ایالات متحده دیگر به موتورسیکلت اختصاص ندارد، و کارخانه‌هایی که عمدتاً ATV و جت اسکی و همچنین واگن‌های ریلی تولید می‌کنند نیز با این برند فعالیت می‌کنند. در سال ۲۰۱۱، طبق گزارش‌ها، این شرکت بیشتر فعالیت‌های تولید موتورسیکلت متوسط و بزرگ خود را به تایلند منتقل کرد، بنابراین اگر در سال‌های اخیر یک موتورسیکلت جدید کاوازاکی خریداری کرده‌اید، احتمال اینکه در آنجا ساخته شده باشد وجود دارد.

چه کسی امروز صاحب برند کاوازاکی است؟

شاید تشخیص دقیق محل ساخت موتورسیکلت کاوازاکی شما دشوار باشد، اما ردیابی تاریخچه مالکیت این شرکت کمی ساده تر است. به این دلیل که بخش موتورسیکلت کاوازاکی هنوز متعلق به کارآفرینی است که نام خانوادگی او تقریباً در تمام موتورسیکلت‌هایی که تا به حال تولید شده‌است، نقش بسته است. آن کارآفرین شوزو کاوازاکی است که در سال ۱۸۷۸ کارخانه کشتی سازی کاوازاکی سوکیجی را در توکیو ژاپن تأسیس کرد.

شرکت اولیه هیچ ارتباطی با تولید موتورسیکلت نداشته‌است و شرکت کاوازاکی به جای آن بر حمل و نقل شکر و چای تمرکز داشته‌است. کاوازاکی در همان روزهای اولیه مجذوب کشتی‌های حمل و نقل شد. پس از اینکه کاوازاکی در سال ۱۸۹۶ به عنوان شرکت کاوازاکی داکیارد ادغام شد، سرانجام کاوازاکی تمرکز شرکت خود را به ساخت آنها معطوف کرد. تا سال ۱۹۱۱، کاوازاکی در حال ساخت لوکوموتیوهای بخار بود و به زودی ساخت هواپیما را نیز آغاز کرد. هنگامی که موتورسیکلت ها در سال ۱۹۶۱ به مجموعه کاوازاکی ملحق شدند، این شرکت تقریباً در هر بازار حمل و نقل به جز خودرو، سهم داشت.


ثبت نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *