مشاهده مطلبمشاوره فروش
مشاهده مطلبفروش اقساطی محصولات فونیکس

با دیدن این کامیون تصورات قبلی خود از کامیون را فراموش کنید!

ولوو تراکس آمریکایی شمالی به تازگی نسخه جدید از کامیون وی ان ال (VNL) خود را معرفی کرده است. به گفته ولوو، سری جدید وی ان ال به طور کامل و با تمرکز بر پنج بخش بهره وری سوخت، ایمنی، بهره وری راننده، خدمات متصل و زمان کار باز طراحی شده است.

ویژگی های کامیون ولوو وی ان ال

انتظار می رود تغییرات در آیرودینامیک به تنهایی بهره وری سوخت کامیون ولوو وی ان ال جدید را تا ۱۰ درصد افزایش دهد. شیشه جلو باز طراحی شده و کابین گووه ای شکل مسئول بسیاری از دستاورهای آیرودینامیکی هستند. بهبودهای دیگر از کاهش فواصل در بخش هایی که با هوای متلاطم مواجه هستند، مانند دهانه چرخ ها، سپر و کاپوت، فیرینگ های شاسی و شکاف کم پهناتر با تریلر حاصل می شوند.

افزون بر این، یک ابزار مدیریت آماده به کار به کاهش درجا کار کردن پیشرانه هنگام توقف یا پارک کمک می کند. این در شرایطی است که راحتی راننده با اتصال سامانه تهویه مطبوع کابین به یک سامانه باتری ۲۴ ولتی حفظ می شود.

به گفته ولوو، کامیون جدید وی ان ال بستری برای تمام فناوری های آینده خواهد بود که از آن جمله می توان به پیشرانه های باتری-الکتریکی، سلول سوختی و احتراق درونی که با سوخت های تجدیدپذیر از جمله هیدروژن کار می کنند، اشاره کرد.

توجه ویژه به ایمنی در سری جدید کامیون ولوو وی ان ال

در مورد ایمنی، مهندسان ولوو در سری جدید کامیون های وی ان ال روی ویژگی های فعال و غیر فعال تمرکز کرده تا افراد را در درون و بیرون کامیون ایمن نگه دارند. برخی از ویژگی های فعال شامل سامانه کمک به رانندگی در خط مستقیم، مانور بهبود یافته، کنترل باد متقابل تطبیقی، و هشدار تشخیص عابر پیاده می شوند که مورد آخر حتی می تواند در صورت مشاهده اشیا در مسیر حرکت کامیون ترمز اضطراری را فعال کند.

از جمله ویژگی های غیرفعال نیز می توان به بهبود دید از شیشه جلو جدید، کیسه های هوای جلو و پرده ای جانبی، سامانه هدایت داینامیک ولوو برای کاهش خستگی، و سامانه تعلیق بادی عقب به صورت آپشن برای بهبود پایداری، حفظ ارتفاع ثابت سواری و به حداقل رساندن شوک های جاده اشاره کرد.

از جمله امکانات رفاهی در دسترس راننده نیز می توان به عایق بندی ارتقا یافته کابین برای کنترل شرایط آب و هوا و کاهش سر و صدا، یک تخت تاشو برای دسترسی آسان به فضای غذاخوری، یک پنل کنترل چند منظوره در پشت کابین، یک یخچال بزرگتر و منبع تغذیه افزایش یافته اشاره کرد.

با توجه به نیازهای ناوگان شما، فهرستی از قابلیت های اتصال نیز وجود دارد. از موارد تعمیر و نگهداری وسیله نقلیه و گزارش های ایمنی و مصرف سوخت تا تشخیص کد خطا در زمان واقعی، گزینه های متعددی از طریق خدمات ولوو برای کمک به پیشگیری از خرابی و نقص برنامه ریزی نشده کامیون در دسترس هستند.

تریم و پیکربندی کامیون ولوو وی ان ال جدید

نسل جدید کامیون ولوو وی ان ال در چهار تریم بیرونی و درونی شامل کور (Core)، اج (Edge)، اج بلک (Edge Black)، و آلتیمت (Ultimate) با شش پیکربندی کابین عرضه می شود که هر کدام برای مطابقت با اولویت های مشتریان، هویت برند و استفاده عملیاتی طراحی شده اند. این پیکربندی های شامل موارد زیر می شوند:

وی ان ال ۳۰۰ دِی کب

وی ان ال ۴۴۰ ۴۲ اینچ مید روف اسلیپر

وی ان ال ۶۴۰ ۶۲ اینچ مید روف اسلیپر

وی ان ال ۶۶۰ ۶۲ اینچ فول هایت اسلیپر

وی ان ال ۸۴۰ ۷۴ اینچ مید روف اسلیپر

وی ان ال ۸۶۰ ۷۴ اینچ فول هایت اسلیپر

کامیون های ولوو وی ان ال جدید از خط تولید کارخانه Volvo Trucks New River Valley در دوبلین، ویرجینیا خارج می شوند./عصرایران


ثبت نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *