مشاهده مطلبمشاوره فروش
مشاهده مطلبفروش اقساطی محصولات فونیکس

گاک امپاو ؛ سدان تمام اسپرت چینی یا ترکیبی از مرسدس، لکسس و هوندا!

هنگامی که پای خود را روی پدال گاز امپاو فشار دهید، صدای غرش لذت بخش پیشرانه در کابین پخش می شود که البته این صدای طبیعی پیشرانه نیست بلکه سیستم صداسازی هوشمند است که حال و هوای اسپرتی را برای مالک خودرو ایجاد کند!گاک امپاو را باید یکی از اسپرت ترین سدان های چینی بدانیم. خودرویی زیبا و خوش فرم که آن را رونوشت چینی از هوندا سیویک اس آی می دانند اما قطعا تفاوت هایی نیز قابل شناسایی است.همکاری گاک و هوندا در چین برای سال ها ادامه داشته و از جمله پروژه های مشترک این دو کمپانی باید اینتگرا چینی اشاره کرد که در لینک زیر می توانید مطالعه کنید:

باتوجه به سدان هایی که تا کنون از صنعت خودرو چین دیده ایم، امپاو را باید زیبا، جذاب و جسور توصیف کرد. این سدان حتی در زوایای بدنه شباهت هایی به مرسدس بنز و لکسس هم دارد اما به هر ترتیب حاصل کار بی نقص و جالب به نظر می رسد.

در قسمت عقب از ۴ خروجی اگزوز استفاده شده که تاکید بر ذات اسپرت گاک امپاو دارد. اما امپاو مانند بسیاری از چینی ها دیگر قلبی ۱.۵ لیتری دارد. این ۴ سیلندر توربوشارژ برابر با ۱۷۴ اسب بخار خروجی و ۲۷۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کند که با توجه به حجم پیشرانه نشانگر استفاده از توربو موثر و فعال است.

این مجموعه با جعبه دنده ۷ سرعته دوکلاچه اتوماتیک هماهنگ شده است.

گاک امپاو طی ۷ ثانیه از حالت توقف کامل به سرعت ۱۰۰ کیلومتر برساعت می رسد.

هنگامی که پای خود را روی پدال گاز امپاو فشار دهید، صدای غرش لذت بخش پیشرانه در کابین پخش می شود که البته این صدای طبیعی پیشرانه نیست بلکه سیستم صداسازی هوشمند است که حال و هوای اسپرتی را برای مالک خودرو ایجاد کند!

ظرفیت باک امپاو ۴۷ لیتر است.

در ادامه نگاهی به مشخصات گاک امپاو داشته باشیم:

خودرو از منظر ابعاد برابر با ۴۷۰۰ میلیمتر در طول، ۱۸۵۰ میلیمتر در عرض و ۱۴۳۲ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورها نیز ۲۷۳۶ میلیمتر است.

رینگ های آلومینیومی ۱۸ اینچی به عنوان آپشن استاندارد ارائه می شود. سیستم ترمز در تمامی چرخ ها دیسکی است. تعلیق عقب و جلو نیز از نوع مستقل است.

گاک بر طراحی اسپرت و موفق امپاو تاکید دارد و به ضریب درگ فوق العاده کم CD0.26 اشاره کرده است.

در طراحی فضای کابین نیز رویکرد اسپرت مدنظر قرار داشته است. استفاده از طرح فیبرکربن و رنگ مکمل که در خودروهای اسپرت مورد توجه قرار دارد، اینجا هم مشاهده می شود.

تعویض کننده با طراحی جوی استیک مانند، فرمان پایین تخت، نمایشگر ۷ اینچی اطلاعات کیلومتر و ۱۰.۲۵ اینچی تنظیمات سرگرمی در قابی یکپارچه، شارژر بی سیم و استارت دکمه ای بخش دیگری از جذابیت های کابین گاک امپاو هستند.

گرافیک جذابی نیز برای نمایشگرها هنگام استارت خودرو و نمایش اطلاعات در نظر گرفته شده است.

سیستم بهبود هوای داخل کابین، سیستم تهویه اتوماتیک، تعویض دنده پشت فرمان، فرمان چرم، گرم کن صندلی های ردیف جلو، تنظیم الکتریکی ۶ جهته صندلی راننده، سانروف الکتریکی، سوکت ۱۲ ولت ردیف جلو، نورپردازی داخلی مالتی کالر و… از دیگر ویژگی های کابین امپاو هستند.

از امکانات ایمنی امپاو باید به: هدلایت اتوماتیک، تنظیم الکتریکی آینه های جانبی به همراه تاشو خودکار و گرم کن، سنسور باران، پایداری الکترونیکی، ای بی اس، ئی بی دی، ترمز اضطراری، دستیار حرکت در سربالایی، نشانگر فشار باد لاستیک، سنسور پارک عقب، سنسور هشدار برخورد جلو، کروز کنترل تطبیقی، هشدار خروج از خط و دستیار حفظ خودرو بین خطوط، شناسایی هوشمند علائم ترافیکی مسیر و… اشاره کنیم.

این خودرو در بازار امارات و قطر حدود ۲۵ هزار دلار قیمت دارد.


ثبت نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *