مشاهده مطلبمشاوره فروش
مشاهده مطلبفروش اقساطی محصولات فونیکس
سیستم رادار نقطه کور تیگو 7

آشنایی با تکنولوژی های ماشین تیگو ۷ قبل از خرید اقساطی آن

تکنولوژی تیگو ۷ شامل موارد مختلف و مهمی است که پیش از خرید این نوع از خودرو می توانیم به بررسی آن بپردازیم. تیگو ۷ خودروی امروزی و جدیدی است که شرکت چری آن را تهیه و تولید می کند و در حال حاضر هم دارای آپشن های بسیار زیادی است که در خودروهای اروپایی نیز دیده می شود و هم دارای قیمت مناسبی نسبت به خودروهای اروپایی می باشد. تکنولوژی های به کار رفته در خودروی تیگو ۷ چینی می تواند هم در طراحی بدنه و فضای داخلی کابین و هم در طراحی موتور این خودرو در نظر گرفته شود. در ادامه سعی می کنیم تا بررسی کامل و جامعی را از تکنولوژی های این خودرو ارائه کنیم که بتوانید هرچه بهتر و بیشتر با آن آشنا شده و در صورتی که به دنبال خرید این ماشین هستید، بتوانید انتخاب بهتر و جامع تری را داشته باشید.

بررسی ویژگی های فنی

ابتدا از بررسی ویژگی های فنی تیگو ۷ شروع می کنیم که متوجه شویم بهترین ماشین چینی موجود در بازار آیا می تواند همین خودروی تیگو ۷ باشد یا خیر. ابتدا باید بدانید که تیگو ۷ یکی از کراس اورها و در حقیقت نیم شاسی های شرکت چری است که بیشتر حالت اسپرت داشته و جوان پسند است. با این وجود بسیاری از خانواده ها نیز به دلیل ویژگی های خوب، از این خودرو استقبال می کنند.

تکنولوژی تیگو 7

  • قدرت موتور

قدرت موتور نشان می دهد که قدرت کلی ماشین در چه حدی است و در شرایط مختلف همچون سربالایی ها، ترافیک و جاده های نامناسب همچون یخ و برف و…با چه میزان قدرتی می تواند حرکت کند، بنابراین اطلاع از آن بسیار مهم خواهد بود. قدرت موتور تیگو ۷ در حدود ۱۴۷ اسب بخار است. این میزان از قدرت موتور شاید بسیار زیاد نباشد اما نسبت به خودروهای داخلی و به خصوص سدان های داخلی می توان گفت که قدرت موتور بسیار بالایی دارد.

  • گشتاوری

مورد بعدی میزان گشتاوری یک خودرو است. گشتاوری یک ماشین ارتباط مستقیمی با میزان شتاب گیری آن دارد. هر قدر گشتاوری بالاتر باشد می توانید در عرض مدت زمان کوتاه تری به حداکثر شتاب خودرو برسید. در تیگو ۷ این مقدار برابر با ۲۱۰ نیوتن بر متر است. شاید این مقدار در نگاه اول میزان معمولی و عادی باشد، اما به این موضوع توجه کنید که تیگو ۷ در حقیقت یک نیم شاسی است و وزن کابین آن نسبت به سدان های معمولی بیشتر است.

  • دیفرانسیل و گیربکس

بررسی بعدی در خصوص دیفرانسیل و گیربکس تیگو ۷ است. دیفرانسیل و گیربکس تیگو ۷ از جمله مهم ترین بخش های این خودرو محسوب می شوند که لازم است اطلاعات کاملی را در خصوص آن ها داشته باشید. دیفرانسیل تیگو ۷ همچون بسیاری از شاسی بلندهای بازار و تمام سدان های موجود در خیابان ها از نوع دیفرانسیل جلو یا محور جلو است. محور جلو بودن یک خودرو سبب می شود که شتاب گیری و افزایش سرعت ماشین بسیار بهتر انجام شود.

برای شناخت بهترین ماشین چینی موجود در بازار لازم است بدانید که گیربکس تیگو ۷ از چه نوعی است. گیربکس این ماشین از نوع ۶ دنده اتومات دو کلاچه است. مسلما گیربکس های اتوماتیک به شما کمک می کنند تا در مسافت های طولانی و یا در ترافیک های سنگین داخل شهری بتوانید هرچه بهتر و ساده تر خودرو را هدایت کرده و از رانندگی خود نیز نهایت لذت را ببرید.

  • پیشرانه خودرو

مورد بعدی مربوط به بخش کلی موتور و یا پیشرانه موتور می شود. پیشرانه ای که شرکت چری برای این نوع از خودروها استفاده کرده است از نوع معمولی نمی باشد. در حقیقت این پیشرانه ها از نوع ۴ سیلندر و توربوشارژ هستند که می توانند شتاب و قدرت بالایی را برای خودروی شما به همراه داشته باشند.

  • ظرفیت موتور

تکنولوژی تیگو 7

ظرفیت موتور یکی از مهم ترین مولفه هایی است که می تواند تعیین کند خودروی شما دارای چه میزان قدرت، شتاب و سرعتی باشد. ظرفیت موتور در حقیقت نشان می دهد که موتور خودروی شما در هر بار تنفس کامل به چه مقدار سوخت نیاز دارد. مسلما هرقدر ظرفیت بالاتر باشد یعنی خودرو میزان سوخت بیشتری را مصرف می کند. همین موضوع سبب می شود که قدرت و شتاب بیشتری را نیز برای خودرو به همراه داشته باشد. ظرفیت کلی موتور تیگو ۷ چری برابر ۱.۵ است.

با توجه به توضیحاتی که ارائه شد، احتمالا به این موضوع فکر می کنید که ظرفیت ۱.۵ لیتری نشان می دهد که در هر بار تنفس موتور نیاز به ۱.۵ لیتر و یا ۱۵۰۰ سی سی بنزین است. مسلما این مقدار ظرفیت در برابر ظرفیت های ۱.۶، ۱.۸ و یا ۲ لیتر می تواند کم باشد و طبیعتا با توجه به توضیحات ارائه شده ممکن است گمان کنید که قدرت و شتاب این ماشین نیز کم خواهد بود.

موضوعی که فکر می کنید کاملا درست است، اما به یک نکته بسیار مهم فکر کنید، این خودرو دارای موتور توربوشارژ است و همین موضوع سبب می شود که خودروی شما شتاب و قدرت بسیار عالی را در عین کم مصرف بودن داشته باشد که می تواند یکی از بزرگ ترین مزیت های ان به حساب بیاید.

جمع بندی

تکنولوژی تیگو ۷ در بخش فنی و موتوری این خودرو بسیار بیشتر مشهود است و لازم است تا ابتدا این خودرو را از این جهات مورد بررسی قرار دهیم. این موضوع در حالی است که اگر به دنبال خرید اقساطی ماشین تیگو ۷ باشید، می توانید به سادگی در مورد تکنولوژی های مورد استفاده در بخش کابین داخلی این ماشین نیز اطلاعاتی را در سایت آسیا خودرو کسب کنید.


ثبت نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *