مشاهده مطلبمشاوره فروش
مشاهده مطلبفروش اقساطی محصولات فونیکس

سونی هوندا موبیلیتی از نمونه اولیه خودروی برقی Afeela در CES 2023 رونمایی کرد

پیش‌فروش این خودروی برقی در اواسط ۲۰۲۵ شروع می‌شود و در بهار ۲۰۲۶ در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد.

در اوایل سال ۲۰۲۲، هوندا و سونی از همکاری با یکدیگر در زمینه تولید خودروهای الکتریکی خبر دادند و چند ماه پیش شرکت مشترک آن‌ها به نام «سونی هوندا موبیلیتی» (Sony Honda Mobility) متولد شد. حالا این شرکت در نمایشگاه CES 2023 از اولین خودروی برقی مفهومی خود یا نمونه اولیه آن تحت برند Afeela رونمایی کرده که درحقیقت نام جدید Vision-S O2 است.

در نمایشگاه CES 2023 اطلاعات چندان زیادی درباره این خودروی مفهومی منتشر نشد، بااین‌حال این شرکت از این ویژگی جذاب خبر داد.

خودروی برقی سونی هوندا موبیلیتی Afeela

به گفته سونی، این خودرو از ۱۴ دوربین خارجی بهره می‌برد و البته در حالت کلی ۴۵ دوربین و سنسور درون و بیرون خود دارد. در جلوی این خودرو با یک نوار به نام Media Bar روبه‌رو هستیم که مواردی مانند وضعیت شارژ و اطلاعات خودرو را به نمایش می‌گذارد.

براساس بیانیه سونی، Media Bar به این خودروی هوشمند اجازه می‌دهد تا با استفاده از نور، خودش را به اطرافیان نشان دهد و همچنین ارتباط تعاملی با افراد داشته باشد.

خودروی برقی سونی هوندا موبیلیتی Afeela از موتور آنریل اپیک گیمز، یک موتور بازی گرافیکی سه‌بعدی بهره می‌برد که نه تنها برای سرگرمی، بلکه برای ارتباطات و ویژگی‌های امنیتی کاربرد دارد. سونی و هوندا در گذشته گفته بودند که این خودرو ابتدا در کارخانه آمریکای شمالی هوندا ساخته می‌شود و از توانایی‌های رانندگی خودکار سطح ۳ در شرایط محدود بهره می‌برد.

این خودرو به ویژگی‌های پیشرفته‌ای مجهز شده است، بنابراین برای مدیریت آن‌ها به سخت‌افزار پیشرفته‌ای نیاز دارد، بنابراین براساس فناوری چیپست کوالکام ساخته می‌شود. درنهایت پیش فروش خودروی برقی Afeela سونی هوندا موبیلیتی در اواسط ۲۰۲۵ شروع می‌شود و مشتریان از بهار ۲۰۲۶ به آن دسترسی پیدا می‌کنند.

منبع:دیجیاتو


ثبت نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *