مشاهده مطلبمشاوره فروش
مشاهده مطلبفروش اقساطی محصولات فونیکس

نتا جی تی؛ صنعت خودرو چین یک کوپه درست و حسابی دارد!

صنعت خودرو چین تقریبا هر روز یک یا چند محصول جدید را معرفی می کند. سهم شاسی بلند و دقیق تر بگوئیم کراس اوورها بیشتر از سایر کلاس های بدنه مانند سدان یا ام پی وی است. اما در این میان تقریبا خودروهای اسپرت ۲ درب هیچ جایگاهی ندارند که احتمالا علت به نوع و میزان تقاضای بازار مربوط می شود.

اکنون برند جوان و آینده نگر نِتا وارد کلاس تولیدی خودرو کوپه ۲ درب شده تا نتا جی تی را معرفی کند. این خودرو زیبا در بازار چین از ۲۵۴۰۰ تا ۳۲۲۰۰ دلار قیمت دارد. گفتنی است که نتا نزد مردم چین با نام نژا شناخته می شود.

نتا جی تی به عنوان یک محصول الکتریکی از سال ۲۰۲۳ روی خط تولید قرار گرفته است و در کلاس کوپه ۲ درب تولید می شود. از منظر ابعاد برابر با ۴۷۱۵ میلیمتر در طول، ۱۹۷۹ میلیمتر در عرض و ۱۴۱۵ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز ۲۷۷۰ میلیمتر است.

وزن خالص خودرو با توجه به تریم ۱۸۲۰ و ۱۹۵۰ کیلوگرم محاسبه شده است.

علاوه بر کوپه ۲ درب هاردتاپ که نسخه اصلی این خودرو محسوب می شود، یک نسخه اسپیدستر کانورتیبل ۴ نفره نیز در تریم های نتا جی تی در نظر گرفته شده است. شباهت به محصولات فراری، استون مارتین و… کاملا مشهود است اما به هر ترتیب این برای صنعت خودروی چین یک حرکت قابل تحسین و چشمگیر محسوب می شود.

نتا جی تی در تریم پایه مجهز به تک موتور الکتریکی در ارتباط با محور عقب است. میزان خروجی این موتور ۲۲۸ اسب بخار است. انرژی مورد نیاز پیشرانه از بسته باتری ۶۴.۲۸ و ۷۴.۴۸ کیلووات ساعت با توجه به تریم، تامین می شود. برد حرکتی به ترتیب ۵۶۰ و ۶۶۰ کیلومتر محاسبه شده است.

تریم پرچمدار نتا جی تی مجهز به دو موتور الکتریکی و سامانه تمام چرخ محرک الکتریکی است. مدل مذکور ۴۵۶ اسب بخار خروجی و ۶۲۰ نیوتن متر گشتاور دارد. این تریم از باتری ۷۸ کیلووات ساعت استفاده می کند که برد حرکتی ۵۸۰ کیلومتر را امکان پذیر خواهد کرد.

شاخص صفر تا ۱۰۰ کیلومتر برای نتا جی تی با دو موتور الکتریکی برابر با ۳.۷ ثانیه محاسبه شده است. در نمونه تک موتور باید به عدد ۶.۷ ثانیه اشاره کنیم.

کابین همانند سایر محصولات برند نتا، بسیار فراتر از یک خودرو معمولی چینی قابل ارزیابی است. کیفیت بالای مواد اولیه، پوشش فیبرکربن، صندلی و فرمان اسپرت، نمایشگر بزرگ ۱۷.۶ اینچی لمسی تنظیمات سیستم سرگرمی و… موجب شده تا نتا جی تی در قسمت کابین یک خودرو موفق باشد./عصرایران


ثبت نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *