مشاهده مطلبمشاوره فروش
مشاهده مطلبفروش اقساطی محصولات فونیکس

پژو ۲۰۸ محبوب و موفق در اروپا با یک مدل جدید آمد

پژو ۲۰۸ به عنوان یکی از موفق ترین محصولات این برند فرانسوی اکنون مدل ۲۰۲۴ خود را به بازار جهانی معرفی کرده است. این خودرو در سال ۲۰۲۲ به عنوان محبوب ترین خودرو بازار اروپا نیز انتخاب شد.

مهم ترین رویداد در رابطه با پژو ۲۰۸ به تریم تمام الکتریکی آن یعنی E-208 مربوط می شود.

پژو ۲۰۸ فیس لیفت  ۲۰۲۴ از بافت جدید در قسمت جلوپنجره بهره می برد که حضور جزئیات رنگی به زیباتر شدن این بخش نیز کمک کرده است. ۳ ردیف نوار لامپ ال ئی دی در گوشه های سپر جلو نیز به امضای کار پژو و اثر پنجه های شیر آن تبدیل شده که اینجا نیز حضور دارند.

پژو همچنین از رینگ های ۱۶ و ۱۷ اینچی جدید آلومینیومی خود همزمان با معرفی هاچ بک ۲۰۸ رونمایی کرده که طراحی پیچیده و متفاوتی دارند.

پژو از لوگوی E برای تریم تمام الکتریکی ۲۰۸ جدید استفاده کرده که روی بدنه خودرو قابل مشاهده است.

داخل کابین همچنان میزبان یکی از موفق ترین طراحی های چند سال اخیر صنعت خودرو است. مخصوصا دکمه های پیانوئی در قسمت میانی کنسول و شکل جالب نمایشگر اطلاعات کیلومتر که مجموعه ای اسپرت و چشم نواز را ایجاد کرده اند.

نمایشگر اصلی تنظیمات سیستم سرگرمی در اندازه ۱۰ اینچی لمسی و همچنین نمایشگر اطلاعات کیلومتر در اندازه ۱۰ اینچی انتخاب شده اند که این آپشن مربوط به تریم های بالای پژو ۲۰۸ مانند همین نمونه تمام الکتریکی می شود.

در تریم های پایه مانند تریم اکتیو، از ترکیب نمایشگر آنالوگ و یک نمایشگر کوچک ۳.۵ اینچی برای اطلاعات کیلومتر پشت فرمان استفاده شده است.

از دیگر تغییرات کابین می توان به شکل تعویض کننده دنده، لوگوی روی فرمان و طراحی قسمت های پارچه ای کابین اشاره کرد.

همچنین برای کابین پورت یو اس بی تایپ- سی در نظر گرفته شده که یک پورت در ردیف عقب و دو پورت در ردیف جلو قابل دسترسی است. شارژر بی سیم ۵ تا ۱۵ وات با توجه به تریم یکی دیگر از امکانات فناورانه کابین محسوب می شود.

پژو ۲۰۸ فیس لیفت ۲۰۲۴

ارزان ترین مدل پژو ۲۰۸ فیس لیفت از پیشرانه ۱.۲ لیتری ۳ سیلندر با ۷۵ اسب بخار و جعبه دنده ۵ سرعته دستی استفاده می کند. تریم بالاتر با همین پیشرانه و ۱۰۰ اسب بخار به همراه جعبه دنده ۶ سرعته دستی ارائه می شود.

دو تریم هیبرید ملایم با خروجی ۱۰۰ و ۱۳۶ اسب بخار قابل سفارش است که در این نمونه ها از جعبه دنده ۶ سرعته دوکلاچه اتوماتیک استفاده می شود.

تریم ئی-۲۰۸ از تک موتور الکتریکی با ۱۵۶ اسب بخار خروجی استفاده می کند که انرژی مورد نیاز پیشرانه توسط بسته باتری ۵۱ کیلووات ساعت تامین می شود. برد حرکتی این تریم ۴۰۰ کیلومتر است. این باتری از فناوری شارژ سریع ۱۰۰ کیلوواتی پیشتیبانی می کند و در ۲۵ دقیقه ظرفیت آن از ۲۰ به ۸۰ درصد می رسد.

با شارژ استاندارد ۷.۴ کیلووات ساعت به ۴ ساعت و ۴۰ دقیقه برای این پروسه زمان نیاز است. با شارژر ۳.۲ کیلوواتی زمان شارژ به ۱۱ ساعت و ۱۰ دقیقه افزایش می یابد.

پژو ۲۰۸ از نوامبر برای فروش در اروپا عرضه می شود. گفتی است از زمان معرفی این نسل ۲۰۸ در سال ۲۰۱۹ تا کنون برابر با ۱ میلیون دستگاه از آن به فروش رسیده است.


ثبت نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *