مشاهده مطلبمشاوره فروش
مشاهده مطلبفروش اقساطی محصولات فونیکس

پیشنهاد افزایش ۱۰ درصدی نرخ دیه در سال ۱۴۰۲

رئیس کل بیمه مرکزی از پیشنهاد افزایش ۱۰ درصدی نرخ دیه سال آینده به قوه قضائیه خبر داد.

مجید بهزادپور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم درباره میزان افزایش نرخ دیه و حق بیمه شخص ثالث در سال آینده، اظهار داشت: نامه ای خدمت مسئولان قوه قضائیه در همین ارتباط ارسال کردیم و جلسه ای هم با حضور برخی مدیران بیمه‌ای و دبیرکل سندیکای بیمه گران با وزیر دادگستری داشتیم.

وی با بیان اینکه پیشنهاداتی بعد از آن جلسه به قوه قضائیه ارائه کردیم، افزود: طبعا تعیین نرخ دیه در عهده قوه قضاییه است و بعد از آنکه تعیین شد ما هم نرخ حق بیمه شخص ثالث را اعلام خواهیم کرد.

رئیس کل بیمه مرکزی در پاسخ به این سوال که در پیشنهاد ارسالی از سوی این شرکت به قوه قضائیه، چه میزان افزایش برای نرخ دیه در نظر گرفته شد؟ تصریح کرد: مثل همیشه ابتدا خواهش کردیم که اصلا افزایش پیدا نکند و اگر افزایش پیدا کرد، حداکثر ۱۰ درصد باشد.

* سقف پرداخت خسارت بدون کروکی تغییر می‌کند؟

وی درباره تغییر رقم پرداخت خسارات حوادث رانندگی بصورت آنلاین و بدون کروکی در سال آینده گفت: عدد ۲۰ میلیون که در سال جاری برای پرداخت آنلاین خسارات رانندگی بدون نیاز به کروکی در نظر گرفته شده،‌تکلیف قانونی است؛ در قانون شخص ثالث تأکید شده ۲.۵ درصد نرخ دیه در ماه‌های حرام، حد مشخصی است که بالاتر از آن حتما نیازمند کروکی است و کمتر از آن باتوافق طرفین بدون کروکی می‌تواند نسبت به دریافت خسارات اقدام کنند.

بهزادپور تأکید کرد: ۲۰ میلیون برای امسال است و برای سال آینده با توجه به نرخ دیه عدد فرق خواهد کرد. الان برای تصادفات زیر ۲۰ میلیون تومان با توافق طرفین بدون کروکی می توانند نسبت به دریافت خسارات از شرکت های بیمه اقدام کنند.


ثبت نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *