مشاهده مطلبمشاوره فروش
مشاهده مطلبفروش اقساطی محصولات فونیکس

کیو۸؛ جدیدترین شاسی بلند آئودی حدود ۴.۵ میلیارد

آئودی با یکی از بهترین های کلاس شاسی بلند خود وارد میدان رقابت مدل های ۲۰۲۴ شده است. خودرو کیو۸ ئی-ترون و کیو۸ ئی-ترون اسپرت بک مدل ۲۰۲۴ که با توجه به سوابق این خانواده، قطعا نمایندگانی شایسته برای خودروساز آلمانی خواهند بود.

 

در ادامه این مطلب نگاهی به مشخصات آئودی کیو۸ ئی-ترون مدل ۲۰۲۴ خواهیم داشت. این شاسی در بازار آمریکا حدود ۹۱ هزار دلار قیمت دارد.

 

در بخش پیشرانه آن از ۲ موتور الکتریکی با جانمایی یک موتور روی هر محور استفاده شده که برابر با ۴۰۲ اسب بخار خروجی و ۶۶۴ نیوتن متر گشتاور تولید می کنند.

 

انرژی مورد نیاز موتورهای الکتریکی از بسته باتری ۱۰۶ کیلووات ساعت تامین می شود که اگر دقیق تر بگوئیم، ۹۵ کیلووات ساعت آن قابل استفاده است.

 

آئودی بهبود شرایط بدنه از منظر فنی را مدنظر قرار داده تا کیو۸ ئی-ترون در مدل ۲۰۲۴ از منظر شاخص ضریب درگ ۶ درصد بهبود را ثبت کند. بدین ترتیب عدد ۰.۲۹ برای شاسی بلند و ۰.۲۷ برای اسپرت بک تایید شده است.

 

آئودی کیو۸ ئی-ترون استاندارد

 

آئودی کیو۸ ئی-ترون در نسخه استاندارد طی ۵.۴ ثانیه از حالت توقف کامل به سرعت ۹۶ کیلومتر برساعت می رسد. برد حرکتی خودرو نیز حدود ۴۵۹ کیلومتر محاسبه شده است. این عدد برای مدل سال قبل حدود ۳۵۸ کیلومتر بود.

 

در نسخه اسپرت بک نیز برد حرکتی از ۳۵۱ کیلومتر به ۴۷۶ کیلومتر بهبود یافته است.

 

استفاده از فناوری جدید در ساختار باتری زمینه ساز بهبود رکوردهای مورد اشاره بوده است.

 

باتری از فناوری شارژ سریع ۱۷۰ کیلوواتی دی سی پشتیبانی می کند تا طی ۳۱ دقیقه ظرفیت آن از ۱۰ به ۸۰ درصد برسد. این زمان برای مدل سال قبل با استفاده از شارژر ۱۵۰ کیلووات دی سی حدود ۳۰ دقیقه بوده است البته باید دقت داشت که ظرفیت باتری در مدل ۲۰۲۴ مقدار جزئی بیشتر شده است.

 

باتری آئودی کیو۸ ئی-ترون با استفاده از شارژر استاندارد ۹.۶ کیلووات ساعت طی ۱۳ ساعت تکمیل ظرفیت می شود که این آمار برای مدل سال قبل ۱۰ ساعت بوده است.

 

مشتریان با سفارش آپشن شارژر ۱۹.۲ کیلووات ساعت، می توانند زمان شارژ کامل را به ۶.۵ ساعت کاهش دهند.

 

آئودی کیو۸ ئی-ترون اسپرت بک

در رابطه با کابین ابتدا باید به کیفیت بالای مواد اولیه مورد استفاده در توسعه جزئیات آن اشاره کنیم. از فناورانه ها نیز می توان به نمایشگر ۱۰.۱ اینچی تنظیمات سیستم سرگرمی، نمایشگر ۸.۶ اینچی ویژه تنظیمات سیستم تهویه، نمایشگر دیجیتال اطلاعات کیلومتر پشت فرمان، شارژ بی سیم و… اشاره کنیم.

 

به طور کلی میزان استفاده از پلاستیک سخت در توسعه کابین مدل ۲۰۲۴ کاهش یافته است که همین رویکرد موجب افزایش کیفیت در قسمت های مختلف کابین شده است.

 

استفاده از تعلیق بادی تطبیقی و همچنین مجموعه ای از جدیدترین ویژگی های ایمنی صنعت خودرو در شاسی بلند آئودی، همزمان کیفیت بالای رانندگی و ایمنی را در اختیار مشتریان قرار می دهد./عصرایران


ثبت نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *