مشاهده مطلبمشاوره فروش
مشاهده مطلبفروش اقساطی محصولات فونیکس

خودرو محبوب جهانی بروز شد!

بسیاری از کارشناسان حوزه خودرو، معرفی محصولات تسلا را مهم ترین رویداد این صنعت بین المللی طی ۱۰ سال گذشته می دانند زیرا بحث استفاده از الکتریسیته در حرکت خودروها با اثرات تسلا در بازار جهان رنگ و بوی جدی تری به خود گرفت.

اکنون ۶ سال پس از معرفی خودرو محبوب مدل ۳ از تسلا و فروش موفق آن که حدود ۲ میلیون دستگاه(بازار جهانی) برآورد شده، شاهد معرفی نسخه جدید مدل ۳ از تسلا هستیم.

تسلا مدل ۳ جدید که با کد داخلی پروژه های لند در کارخانه شناسایی می شود، ظاهری جذاب تر از نمونه قبلی خود را همراه دارد. اینجا همه چیز تراش خورده و به زیبایی پرداخت شده تا در قسمت جلو و عقب بازطراحی موفقی را شاهد باشیم. داخل کابین نیز فضای جدیدی را به رخ رقیبان خود می کشد.

براساس اعلام تسلا ، تغییرات بدنه به بهبود شرایط آئروداینامیک خودرو منتج شده و شاخص ضریب درگ را نیز کاهش داده است.

این بروزرسانی در مدل ۳ فعلا شامل نسخه محور عقب و برد طولانی(LR) بازار اروپا خواهد شد و سایر تریم ها با فاصله بیشتری عرضه می شوند.

پروفایل دماغه در مقایسه با نسخه قبلی تسلا ۳ ، میزبان خطوط جدیدی است و گرافیک داخلی چراغ های اصلی نیز بروزرسانی شده است. خط درپوش موتور اکنون به گلگیرها نزدیک تر شده و مسیر زیباتری را ایجاد کرده است.

انتخاب الگوی باریک تر برای چراغ های جلو نیز یک رویکرد موفق در طراحی جدید دماغه تسلا مدل ۳ محسوب می شود.

بدنه در نمای جانبی فرم قبلی خود را حفظ کرده و در قسمت عقب از چراغ های اصلی سی شکل استفاده شده است. این فست بک جذاب از منظر ابعاد برابر با ۴۷۲۰ میلیمتر در طول و ۱۴۴۱ اینچ در ارتفاع توسعه یافته است. ارتفاع از سطح زمین نیز ۱۴۰ میلیمتر است.

برد حرکتی نسخه جدید تسلا مدل ۳ با رینگ های آلومینیومی ۱۸ اینچی برابر با ۵۵۴ کیلومتر و در نسخه ال آر یا لانگ رنج برابر با ۶۷۸ کیلومتر اعلام شده است. این به مفهوم افزایش ۱۲ درصدی در مقایسه با مدل فعلی است.

انتخاب رینگ های آپشن ۱۹ اینچی با نام نوا، برد حرکتی را به ۵۱۳ و ۶۲۹ کیلومتر کاهش می دهد.

شاخص صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در نسخه محور جلو برابر با ۶.۱ ثانیه و در نسخه ال آر مجهز به سامانه تمام چرخ محرک برابر با ۴.۴ ثانیه است.

تسلا مدل ۳ جدید با رینگ های ۱۹ اینچی برای هر ۱۰۰ کیلومتر حدود ۱۳.۲ کیلووات ساعت انرژی مصرف می کند(براساس استانداردهای تست اروپا) اما در نسخه ال آر میزان مصرف به ۱۴ کیلووات ساعت افزایش خواهد داشت.

طراحی کابین تسلا مدل ۳ جدید هر چه بیشتر به یک اتاق لوکس و مجلل نزدیک شده است. اینجا از آلومینیوم انادایز و پارچه استفاده بیشتری شده و نورپردازی داخلی نیز بیشتر مدنظر قرار داشته است.

مهندسان تسلا برای صداگیری و حذف نویز از کابین برنامه ویژه ای داشته اند تا کابین جدید به لطف استفاده از شیشه آکوستیک و مواد اولیه پیشرفته تر، به مراتب کم صدا تر از مدل قبلی باشد.

در زمینه فناورانه های دیجیتال نیز شرایط بهبود یافته است. نمایشگر اصلی ۱۵.۴ اینچی حاشیه کمتری دارد و قسمت قابل استفاده نمایشگر بیشتر شده است. همچنین یک نمایشگر ۸ اینچی نیز برای ردیف عقب در نظر گرفته شده که تنظیمات سیستم تهویه، تهویه صندلی و دسترسی به تنظیمات سیستم سرگرمی را فراهم می کند.

در تریم ال آر ، مشتریان می توانند از سیستم صوتی با ۱۷ اسپیکر، ۲ ساب ووفر و ۲ امپلی فایر لذت ببرند که در مدل قبلی این تریم ۱۴ اسپیکر بود. در تریم محور جلو نیز ۹ اسپیکر، یک ساب ووفر و یک امپلی فایر ارائه می شود.

تسلا همچنین به استفاده از میکروفون های قدرتمندتر در جهت افزایش کیفیت مکالمه خبر داده است.

تسلا مدل ۳ جدید از اواخر اکتبر در اروپا تحویل مشتریان می شود. برای خاورمیانه نیز باز زمانی مشابهی در نظر گرفته شده است. براساس اطلاعات موجود، تولید این مدل اکنون در گیگافکتوری شانگ های آغاز شده است.

نسخه بازار آمریکا نیز در کارخانه کالیفرنیا تولید می شود./عصرایران

 


ثبت نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *