مشاهده مطلبمشاوره فروش
مشاهده مطلبفروش اقساطی محصولات فونیکس

یک میلیارد تومان برای تعویض شمع و کوئل؛ هزینه عجیب نگهداری از بوگاتی ویرون!

شکی در این نیست که نگهداری از یک ابرخودروی میلیون دلاری هزینه بسیار زیادی را طلب می‌کند، اما بوگاتی ویرون در این زمینه رکوردشکن است.

شکی در این نیست که نگهداری از یک ابرخودروی میلیون دلاری هزینه بسیار زیادی را طلب می‌کند؛ اما آیا می‌توانید حدس بزنید که تعویض شمع برای ابرخودرویی مثل بوگاتی ویرون چقدر آب می‌خورد؟ به‌تازگی یکی از کاربران ردیت با انتشار پستی به این موضوع و به برخی هزینه‌های دیگر اشاره کرده است که نگاهی به آن خالی از لطف نیست.

شمع‌های بوگاتی ویرون تفاوت چندانی با شمع‌های ۱۸ دلاری سایر محصولات گروه فولکس واگن ندارند، اما از آنجایی که شمع‌های این ابرخودرو حامل نشان بوگاتی هستند، با قیمت ۱۷۰ دلار به فروش می‌رسند؛ یعنی حدوداً ده‌برابر گران‌تر! نکته تأمل‌برانگیز اینکه با وجود چنین ارقامی، هزینه نهایی تعویض شمع و کوئل به ۲۰ هزار دلار رسیده است!

پیچیدگی بوگاتی ویرون و نیاز به دستمزد فراوان!

شاید بدانید دسترسی به موتور ویرون و تعویض قطعات با سختی‌های بسیار زیادی همراه است و باید پنل‌های بدنه با دقتی بالا از جای خود خارج شوند. به‌طور خلاصه باید گفت به‌جز سپر عقب، لازم است سایر پنل‌ها باز شوند. از‌این‌رو درصورت خرابی و نیاز به تعویض قطعه، بخش قابل‌توجهی از هزینه‌های موجود به دستمزد اختصاص پیدا می‌کند.

پس از باز‌کردن پنل‌ها، فرایندهای تعمیر یا تعویض باز‌هم کار ساده‌ای نیست و برای دسترسی به کوئل و شمع‌، باید سایر قطعات را از جای خود خارج کرد. علاوه‌براین، باید گفت به‌دلیل پیچیدگی موتور ویرون، تکنسین‌ها باید با دقتی فوق‌العاده زیاد نسبت به تعویض شمع، کوئل یا هر قطعه دیگر اقدام کنند.

ذکر این نکته ضروری است که تعویض شمع و کوئل بوگاتی ویرون نیازمند ۴۰ الی ۵۰ ساعت زمان است، اما تکنسین بوگاتی ویرون مورد‌بحث در ۳۵ ساعت پروژه را جمع کرده است!


ثبت نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *